Петро Порошенко і митрополит Київський і всієї України Епіфаній вийшли до людей на Софійську площу з привітаннями.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Петро Порошенко з дружиною Мариною і дітьми і митрополит Епіфаній після завершення святкового богослужіння в Софії Київській вийшли на Софійську площу.

190107_tomos2

Там кілька тисяч українців очікували на відкриття заповідника Софія Київська, щоб побачити Томос про автокефалію Православної церкви України. Президент і митрополит привітали українців з Різдвом Христовим і створенням єдиної помісної Православної церкви України. Люди з натовпу, у свою чергу, вигукували: «Дякуємо за Томос!» і «Слава Україні!».

190107_tomos3

Відсьогодні Томос про автокефалію Православної церкви України вже може побачити кожен охочий у Софії Київській.

190107_tomos4

Після завершення різдвяної літургії, яку провів Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній за участю керівництва держави, відкрито вхід усім охочим до Софії Київської, де у трапезному храмі (Малій Софії) виставлено Томос про автокефалію ПЦУ.

190107_tomos5

Наразі через усю Софійську площу розтягнулася черга з кількох тисяч охочих побачити Томос. Панує піднесена атмосфера. Люди близько двох годин чекали на відкриття храму після завершення святкового богослужіння. Томос зможе побачити кожен охочий у будь-який день з 8:00 до 18:00.

Як повідомляв Укрінформ, Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. У неділю, 6 січня, в Патріаршому храмі Святого Георгія у Стамбулі відбулося вручення Томоса та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. В Україні Томос вперше продемонстрували на святковій божественній літургії 7 січня у Софії Київській.

За матеріалами:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2614886-dakuemo-za-tomos-ukrainci-svatkuut-na-sofijskij-plosi.html
«Дякуємо за Томос!»: українці святкують на Софійській площі
07.01.2019 13:43
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2614898-tomos-pokazuut-u-sofii-kiivskij-do-hramu-stoit-kilkatisacna-cerga.html
Томос показують у Софії Київській – до храму стоїть кількатисячна черга
07.01.2019 13:59