13 лютого Кабінет міністрів України оприлюднив нову редакцію постанови №848, якою запроваджується монетизація субсидій з 1 лютого 2019 року.

Нова система охоплюватиме тих громадян, які оформили субсидію до кінця 2018 року. Вони отримуватимуть від надавачів комунальних послуг повні рахунки і самостійно сплачуватимуть за ними – зекономлені кошти залишаться в розпорядженні громадян.

За рішенням уряду, з березня 2019 року держава виплачуватиме субсидії живими коштами на особисті рахунки в «Ощадбанку», або через «Укрпошту». Зокрема, таким чином будуть виплачені субсидії, нараховані за лютий.

Пенсіонери монетизовану субсидію отримають разом із пенсією – на пенсійний рахунок у банку чи готівкою через «Укрпошту». Усі інші субсидіанти мають відкрити особисті рахунки в «Ощадбанку», на які щомісяця надходитиме допомога з державного бюджету. Якщо такий рахунок відсутній, то кошти можна буде отримати через платіжну систему “Швидка копійка”.

Що стосується домогосподарств, які оформлять субсидію в 2019 році – стосовно них діятиме інша система. Держава продовжить перераховувати субсидію напряму надавачам комунальних послуг, ОСББ та управителям – але по завершенню опалювального сезону, такі домогосподарства зможуть отримати в монетизованій формі зекономлені залишки субсидій.

 

Довідково:
Монетизація житлової субсидії — це отримання субсидіантом державної допомоги «живими грошима» на власний банківський рахунок або готівкою. Ця допомога розраховується згідно із соціальними нормативами, затвердженими урядом.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14