Федір ТУРЧЕНКО: “Перемога проросійських сил під час Майданів означала б кінець української історіографії. За нас її знову писали б у Москві”.

1

Мій шлях в історичну науку у чомусь типовий, а багато у чому – унікальний. Почну з того, що з першого класу я багато читав. Село Тимофіївка (Краснопільський район) на Сумщині, недалеко від кордону з Росією, де я народився в 1947 р. і  закінчив 8 класів, мало три невеликі бібліотеки – сільрадівську, колгоспну і шкільну. Здається, я прочитав там усі книги. Звичайно, ніякої  системи не було, але найбільше захоплювали воєнно-історичні твори і наукова фантастика. Вони формували стандартний радянський світогляд: я був переконаний, що у нас все добре, але жити заважають “окремі недоліки”. Коли Хрущов оголосив намір “догнати і перегнати США”, я – восьмикласник – був здивований: а коли ж ті американці встигли нас “обійти”?

ЛЮБОВ ДО ФУТБОЛУ ПРОНІС ЧЕРЕЗ ЖИТТЯ

2

Минулого тижня відзначив своє 70-ліття Анатолій Володимирович Куліш – найстарший гравець з ветеранів не лише районного, а й обласного футболу, котрий нині бере участь у матчах із суперниками в чемпіонаті області з фут залу серед ветеранів (55+). Колеги по команді «Явір» по-дружньому звуть Анатолія Володимировича своїм Талісманом.

ПАУЕРЛІФТИНГ: СИЛА, КРАСА, ХАРАКТЕР

4

Минулої суботи Краснопілля вдруге приймало Чемпіонат Сумської області з пауерліфтингу та класичного пауерліфтингу серед всіх вікових груп.  Позмагатися прибули кращі спортсмени силового виду, дівчата, юнаки, чоловіки та параолімпійці з Сум, Глухова, Кролевця, Охтирки, Путивля, Краснопілля та Конотопа.

Пауерліфтинг – це окреме життя. Бо саме у залі з’являється адреналін, сила та бажання перемагати. У кожного спортсмена свої історії, чому вони цим займаються і скільки. Хтось каже, що йому подобається бути сильним та гарно виглядати, а деякі після першої перемоги не можуть зупинитися. Щоб підняти вагу більшу за тебе удвічі-утричі, потрібні хороша генетика та міцна статура, вибудована виснажливими тривалими тренуваннями. А ще – характер. Сила духу й волі.

 

В рубриці «ЦІ ДНІ В ІСТОРІЇ РАЙОНУ» згадаємо, чим запам’ятилсь лютневі дні 1932, 1940, 1943, 1968, 1973 років

Також на вас чекають  новини політики, спорту, культури, консультації, оголошення і реклама та ще багато корисної і цікавої інформації на 12-ти сторінках.

НАГАДУЄМО, якщо Ви з якихось причин не передплатили «Перемогу» з початку року, але хочете отримувати газету з березня, не забудьте зробити передплату до 25 лютого.

Січневі і лютневі випуски «Перемоги» можна придбати в редакції за адресою: смт Краснопілля, вул.. Сумська, 16. Для тих, хто живе за межами району, існує платна розсилка PDF-версії газети.  

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14