Сьогодні, 25 лютого, на 63 році життя помер відомий український літературознавець, письменник, доктор філологічних наук і професор Леонід Володимирович Ушкалов.

Сьогодні трагічний день, який погасив світ величної Людини… Пішов від нас у інші світи доктор філологічних наук, професор, великий вчений світового рівня, педагог, колега, справжній друг і наставник Леонід Володимирович Ушкалов“, – повідомила співробітниця професора, доцентка Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди Наталія Левченко.

Порожнеча… Пустка… Втрата, яку нічим і ніколи не компенсувати, не замінити, не заповнити ні родині, ні друзям, ні колегам, ні українській науці, ні українській нації“, – додала пані Левченко.

Щойно почула новину і не можу відійти від шоку. Не стало Леоніда Ушкалова. ЯК це? ЧОМУ? Світлий, чудесний, мудрий, унікальний, зірка“, – пише українська письменниця, головна редакторка “Видавництва Старого Лева” Мар’яна Савка.

У це просто неможливо повірити… Не стало великого вченого і одного з найсвітліших людей, яких я знав у своєму житті… Невимовний біль і шок…” – зазначає поет, письменник Іван Андрусяк.

“Я хотів зробити так, щоб, коли мій читач згодом буде чути слова «українська література», у нього з’являлися впевнений погляд на життя, радісна усмішка, трішки драйву… А особисто для мене українська література – це моє життя. Я не займаюсь бізнесом або чимось таким. Я займаюсь україністикою. І не шкодую. Це розкішний світ, мені в ньому гарно й затишно”.

Леонід Ушкалов, з інтерв’ю Z

Леонід Ушкалов народився 5 листопада 1956 року у селищі Краснопілля на Сумщині.

Вищу освіту здобув на філологічному факультеті Харківського державного університету. Працював викладачем, доцентом, професором на кафедрі української та світової літератури Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

У 1989 році в Інституті літератури імені Тараса Шевченка НАНУ захистив кандидатську дисертацію (“Творчість Григорія Сковороди і антична культура”), а в 1996 році – докторську (“Література українського бароко в її зв’язках із філософією”).

Автор академічних розвідок з історії української літератури, філософії та богослів’я, науково-популярних праць, дитячих книжок, сотень статей.

З останніх книжок Леоніда Ушкалова – “Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди” (“Дух і Літера”, 2017) і “Шевченко від А до Я” (“Видавництво Старого Лева).

За матеріалами:
http://hnpu.edu.ua/uk/news/svitla-pamyat-vichnyy-spomyn-v-nashyh-sercyah
https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2647920-pomer-vidomij-ukrainskij-literaturoznavec-i-perekladac-leonid-uskalov.html
https://zbruc.eu/node/87265