Порошенко виступив з трибуни Генасамблеї ООН, Туск у Києві та Львові, послання Путіна

Президенти України, Польщі та Литви у Любліні відвідали бригаду імені Костянтина Острозького, створену зусиллями трьох держав. Дональд Туск у Києві та Львові запевняв у зацікавленості ЄС у співпраці з Україною. Президентське послання Путіна цього року було спрямоване на вирішення соціальних проблем.

Україна вже 5 років відчуває на собі російську гібридну агресію, яка у нашому випадку рясно приправлена військовим компонентом. До речі, Об’єднані Нації підрахували, що протягом цього періоду на Донбасі загинули біля 13 тисяч людей, вдвоє більше отримали поранення. З трибуни Генеральної Асамблеї ООН Петро Порошенко у річницю розстрілу Небесної Сотні розповів про боротьбу нашої держави з агресором, про відсутність намірів здаватися та подякував світовій спільноті за підтримку. Глава держави сподівається, що вдасться спільними зусиллями зупинити Росію, дії якої являють собою загрозу не лише Україні.

190225_week2

Візит президентів Литви, Польщі та України 22 лютого до розташування ПОЛУКРЛИТБРИГ – підрозділу, створеного зусиллями трьох держав та унікального зразка співпраці між сусідами, мав підтвердити рішучість співпрацювати у сфері оборони. Проте нею тристороння співпраця не обмежується. Три країни, історія яких пов’язана з Річчю Посполитою, сьогодні намагаються протидіяти і побудові NordStream2 – газопроводу, який претендує на статус зразкової енергетичної зброї.

190225_week3

Максимально приязною та надихаючою стала промова президента Європейської Ради Дональда Туска з трибуни Верховної Ради. Досвідчений політик запевнив, що Європа підтримує Україну, ба більше – закликав своїх колег з ЄС вчитися у українців бути європейцями. Туск дав дружні поради представникам української політичної еліти у переддень виборів. На жаль, тональність його виступів у Києві та Львові сподобалася у Польщі не всім, про що свідчить малодипломатичний коментар віце-міністра закордонних справ Польщі Бартоша Ціхоцького, який ніяк не може дочекатися агреману для початку роботи послом Польщі в Україні.

190225_week4

Що стосується Росії, то президентське послання Володимира Путіна відзначилося не лише завченою фразою «Нема часу на розкачку», але і спрямованістю здебільшого на вирішення соціальних проблем. Російський президент наполегливо обіцяв співгромадянам «покращення вже цього року», наголосивши, що РФ сконцентрувала величезні фінансові ресурси. Не обійшлося і без звичної гри м’язами на публіці – обов’язкового елементу публічних виступів Путіна протягом його президентської кар’єри.

Євген МАГДА, Інститут світової політики

Джерело:
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2647354-tri-podii-svitu-prezidentskij-vimir.html
Три події світу. Президентський вимір
25.02.2019 09:35