Індекс фінансової спроможності шкільної освітньої мережі ОТГ на 2019 рік розрахували експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (програма «U-LEAD з Європою»). Він показує громадам, наскільки їх реальна мережа відповідає моделі, фінансування якої забезпечує держава.
Основними показниками є кількість учнів та особливості території (відсоток сільського населення та густина учнів на кв км). Йдеться на сайті Децентралізації.
На їх основі для кожної громади визначено розрахункову наповнюваність класів (РНК), тобто прогноз, скільки мінімально має навчатися учнів у класах громади. Відносна відповідність фактичної (реальної) наповнюваності класів (ФНК) розрахунковій має забезпечувати достатнє фінансування оплати праці з нарахуваннями для педагогічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах.
Серед таких бюджети Дубов’язівської селищної, Недригайлівської селищної, Буринської міської, Комишанської сільської, Кириківської селищної, Грунської, Миколаївської, Березівської сільських, Тростянецької міської, Новослобідської сільської, Кролевецької міської ОТГ.
Якщо ФНК перевищує РНК , то освітня система громади отримає можливості виплати надбавок та матеріального заохочення педагогічним працівникам. Окрім того, з’являються вільні кошти, які громада за результатами фінансового року зможе використати для модернізації та оновлення закладів освіти, як це відбулося за результатами 2018 фінансового року.
До таких належать бюджети Коровинської, Вільшанської, Нижньосироватської, Миропільської, Верхньосироватської, Боромлянської, Бочечківської, Бездрицької, Чернеччинської,Андріяшівськоїсільських, Краснопільської, Зноб-Новгородської, Миколаївської, Чупахівської селищних об’єднаних територіальних громад.
Недостатність освітньої субвенції для оплати праці виникає у випадку, коли фактична наповнюваність класів є значно нижчою за розрахункову. У таких випадках педагогічним працівникам нараховуються мінімальні, передбачені законодавством надбавки, і відсутня можливість нарахування усіх матеріальних заохочень. Органи місцевого самоврядування мають з власних надходжень місцевих бюджетів додавати кошти на оплату праці педагогічних працівників, замість того, щоб інвестувати ці кошти у розвиток громади.
На Сумщині це бюджети Шалигинської селищної, Дружбівської міської, Хотінської селищної, Степанівської селищної ОТГ.
ДЕТАЛЬНО можна ознайомитися ТУТ
Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net
ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14