Напередодні старту чемпіонату світу ми попросили старшого тренера жіночої збірної України розповісти про стан наших біатлоністок і про останній тиждень підготовки, що передувала старту в Остерсунді.

– Андрію Вікторовичу, давайте почнемо зі збору в Раубічах. Як провели тренувальний збір після чемпіонату Європи, і чи все із запланованого вдалося здійснити?

– Ми провели хороший збір і можу сказати, що задоволений станом дівчат на сьогоднішній день, оптимістично налаштовані на чемпіонат світу. Віта і Валя Семеренко провели непоганий збір в Отепяя перед чемпіонатом Європи, і виступи в Раубічах ми розглядали крізь призму чемпіонату світу. І вже в останніх гонках проглядався їх непоганий фізичний стан. Залишалося тільки виправити деякі шорсткості і немає жодних перепон на чемпіонат світу.

– Як пройшов шлях з Раубічей в Остерсунд?

– Все досить стандартно. Літаком через Київ і Стокгольм – в Остерсунді були вже в 4-5 годин вечора. Не важка, нормальна дорога – думаю, багато команд мали аналогічний шлях.

– Погода в Швеції змусила змінити програму зборів до чемпіонату світу. Як зараз готовий стадіон в Остерсунді?

– Так, ми були змушені залишатися в Раубічах, оскільки організатори чемпіонату світу не могли надати нам стрільбище для роботи. Але це була проблема для всіх команд, включаючи господарів чемпіонату, які свій останній збір, наскільки я знаю, провели в Ідре. Але зараз тут справжня зимова погода, температура повітря мінус 12-14 градусів, на суботу-неділю навіть обіцяють невеликий сніг. Траса підготовлена ​​добре, що дозволяє нам заявляти спортсменок в різні стартові групи, без побоювання з приводу різниці в якості снігового покриву.

– Чи немає проблем зі здоров’ям у дівчат, їх станом на сьогоднішній день?

– Всі дівчата здорові. Настя перебуває в хорошій формі, те ж саме – Віта і Валя. У Юлі Журавок був складний сезон: вже досить непоганий, з медаллю чемпіонату Європи, видобутої в хорошій конкурентній боротьбі. Ми постараємося акуратно підвести Юлю в хорошому стані до індивідуальної гонки, де вона отримає шанс виступити. Навряд чи цей стан буде ідеальним, враховуючи попередній складний календар, але в хорошому стані вона здатна провести гонку на високому рівні.

– Яка інформація у Вас щодо готовності Юлії Джими?

– На жаль, Юля не працювала з нами в Раубічах, але ми тримаємо зв’язок і з нею, і з Урошем Велепецем. По тому, що я встиг побачити вже тут, в Остерсунді, на сьогоднішній день у неї хороша швидка і якісна стрільба. Видно, що для сьогоднішнього стану рухи оптимальні. Але це всього лише тренування, і я був більше сконцентрований на роботі дівчат, тому повноцінно оцінити її стан можна буде в змагальному режимі.

– Юрай Санітра перед початком чемпіонату заявив шостого члена команди, Віталія Труша. Чи не було у тренерського штабу жіночої команди думок – підсилити склад для підстраховки?

– Безумовно, ми страхуємося на випадок форс-мажору, якщо дівчата зовсім вже поголовно почнуть мати проблеми зі здоров’ям. На чемпіонат ми мали право заявити сім спортсменок, і в цій заявці присутні також Надя Бєлкіна і Катя Бех. Вони готуватимуться до своїх змагань – відповідно, Кубку IBU і юніорського чемпіонату Європи, але при екстреній необхідності можуть прибути в Остерсунд.

Та ми не вважаємо за необхідне просто тримати дівчат тут 12 днів без можливості стартувати. Сподіваємося, що Надя успішно виступить в Мартеллі і зуміє зайняти максимально можливе місце в підсумковому заліку Кубку IBU, а Катя, слідом за перемогами на чемпіонаті світу, побореться за медалі і чемпіонату Європи. А після Шушену Бех переїде в Осло, де буде готуватися до останнього етапу Кубку світу.

– Чи були проведені контрольні тренування, щоб визначитися зі складом на змішану естафету?

– Так, ми в Раубічах провели дуже гарне тренування спільно з чоловічою збірною, змоделювали можливі склади на змішану естафету. Але остаточне рішення по складам ми приймемо вже завтра, після закінчення офіційного тренування.

– Тобто, складу на мікст у Вас ще немає?..

– (Сміється) Звичайно, думки з приводу складу вже є, але для прийняття остаточного рішення у нас ще є час.

– Андрію Вікторовичу, спасибі за інтерв’ю! Бажаємо успішної роботи в останній підготовчий день, і щоб старти в Остерсунді виправдали очікування!

– Я теж щиро на це сподіваюся. Удачі всім нам!

Бесіду вів Євген Тарасенко

https://www.biathlon.com.ua/comments.php?id=9292&lang=ukr

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14