“Сезон палаючих полів” стартував в Україні. Від диму та вогню потерпають не лише люди, а й тварини. На Прикарпатті 9-річний хлопчик врятував їжачка, який тікав від полум’я. Із паліями сухостою починають боротися рятувальники – влаштовують рейди. На одному з таких була і знімальна група “5 каналу”.

Пожежу трави на хуторі в Жовківському районі Львівщини видно ще з дороги. Палії, тільки-но побачивши інспекторів та телекамери, кидаються гасити полум’я. Інспекторам чоловіки виправдовуються – побачили пожежу та кинулися гасити. Пізніше у порушенні все ж таки зізнаються.

При вітряній погоді сухостій розгорається буквально за лічені хвилини. Від диму потерпають мешканці навколишніх населених пунктів, водії які проїжджають повз та головна загроза – вогонь будь якої миті може перекинутися на ліс.

190311_2_stop_fire!_2

Фахівці розповідають, що паління сухої трави не лише шкідливе для здоров’я людей. В результаті цього гинуть дикі тварини.

В такому полум’ї гинуть звірі, особливо зараз, якраз йде перший виводок зайця. В таких травах він згорає, гинуть куріпки, всі гинуть. Щоб ви уявили, тут температура 150-200°С, це все живе, яке є в землі і на землі, це все гине“, – бідкається інспектор управління екологічної інспекції області Андрій Гуцул.

Одну з жертв паління сухостою врятували у Снятині на Прикарпатті. 9-річний Артур Фодчук ішов зі школи, коли побачив їжака, який тікав з охопленого вогнем поля: “Тут усе згоріло і був сильний дим, побачив їжачка, він був напівзгорілий“.

190311_2_stop_fire!_3

Видовище шокувало Артура. Він приніс додому тварину, де почав доглядати:Два дні я доглядаю за ним, даю їсти м’яско. Навіть котячий корм давав, водичку. Спочатку він у куточку ховався, тепер спить у коробці“.

Днями рятівники планують його віддати до реабілітаційного центру. Але ця ситуація не дає спокою родині. Адже спалювання сухої трави чи листя – явище для селян буденне і традиційне.

Причина такого ставлення населення до природи – відсутність суворого покарання за такі дії, кажуть в ДСНС. Найбільше, що загрожує порушнику – штраф у 340 грн.

Марта Шикула, Євген Радіон, Майя Гуменна, Максим Козменко, “5 канал”

Джерело:
https://www.5.ua/suspilstvo/u-vohni-hyne-vse-zhyve-v-ukraini-startuvav-sezon-palaiuchykh-poliv-187952.html
“У вогні гине все живе”: в Україні стартував “сезон палаючих полів”
06.03.2019 21:42