Державна прикордонна служба України продовжує удосконалювати систему військово-патріотичного виховання персоналу прикордонного відомства та підростаючого покоління українців.

Слід нагадати, що під час відзначення в минулому році 100-річчя створення прикордонної служби України, на якому були присутні й вихованці державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка, Президент України Петро Порошенко підтримав ідею щодо взяття Держприкордонслужбою опіки над цим навчальним закладом. Він висловив переконання, що це буде корисним як для прикордонного відомства, так і навчального закладу.

Не минуло і року, як введення до складу Держприкордонслужби цього навчального закладу реалізувалося.

2

Нещодавно Кабінет Міністрів України прийняв відповідне рішення про передачу до складу прикордонного відомства ліцею-інтернату, що у Сумах. Зокрема до сфери управління Адміністрації Держприкордонслужби розпорядженням Уряду передано цілісний майновий комплекс навчального закладу.

Варто відмітити, ліцей є не лише гордістю Сумщини, а й держави в цілому, адже в ньому виховується майбутнє покоління українців. Головними складовими, якими оволодівають юнаки, є патріотизм, військова та фізична підготовка, основи етикету, моральність, вірність Військовій присязі та відданість служінню Українському народові.

Нині, починаючи з 8-го класу, тут навчаються близько 600 вихованців. Крім того зазначимо, що в минулому році зі ста випускників ліцею – 28 виявили бажання та вступили до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. І цей показник є найбільшим серед бажаючих з інших подібних навчальних закладів.

3

Системна робота по вихованню охоронців кордону з підліткового віку стане надійним фундаментом для зміцнення обороноздатності держави і підвищить рівень національно-патріотичного виховання молоді України. Крім того, перебування ліцею в складі Держприкордонслужби дозволить готувати вмотивованих кандидатів для вступу до військових навчальних закладів відомства, надавати допомогу у вихованні дітей учасників бойових дій, дітей-сиріт і дітей з багатодітних сімей.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14