На зборах Спасо-Преображенської релігійної громади міста Охтирка Сумської області, що відбулися 16 березня, віряни одноголосно прийняли рішення разом з древнім козацьким храмом перейти в лоно Православної церкви України.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у прес-службі Сумської єпархії ПЦУ.

«Настоятель храму митрофорний протоієрей Ігор Соловей разом з релігійною громадою за роки війни всіма можливими методами православної церкви підтримували українських воїнів. І коли почалось єднання православних вони зразу підтримали цей процес, бо неможливо віруючим православним людям допускати ворожнечу і неприязнь один до одного», – зазначили у прес-службі.

190318_cerkva2

За її інформацією, керівник Сумської єпархієї архієпископ Мефодій провів розширене засідання Сумського єпархіального управління та видав Указ про прийняття в Сумську єпархію ПЦУ настоятеля Спасо-Преображенської релігійної громади разом з храмом міста Охтирка.

190318_cerkva3

Прес-служба Сумської єпархії ПЦУ повідомила, що найближчим часом очікується прийняття в лоно Православної церкви України ще ряду релігійних громад Сумщини разом з храмами.

Як повідомлялося, на Сумщині першою до ПЦУ у лютому перейшла релігійна громада села Андріяшівка Роменського району.

Наступного дня, 17 березня, у Неділю Торжества Православ’я, в місті Охтирка відбулася Архієрейська служба у Спасо-Преображенському храмі, який напередодні за рішенням зборів релігійної громади перейшов разом з настоятелем отцем Ігорем до ПЦУ з УПЦ МП.

190318_cerkva4

Очолив Богослужіння Високопреосвященнійший Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський. Йому співслужили секретар єпархії митр. прот. Петро Попадинець, старший благочинний Сумської єпархії митр. прот Богдан Козенко, благочинний Охтирського благочиння прот. Андрій Бринчак, настоятель храму митр. прот. Ігор Соловей та духовенство єпархії.

190318_cerkva5

«Отець Ігор, я дуже радий, що Ваші парафіяни разом з Вами робите святу справу. Я пригадую, декілька років тому це приміщення, яке воно було неприглядне церковне, і скільки труда Ви вклали з парафіянами, щоб його зробити таким прекрасним і чудовим храмом. Нехай Господь воздає Вам», — зазначив перед початком Богослужіння архієпископ Мефодій.

Джерело:
https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2661579-do-pcu-na-sumsini-perejsla-druga-religijna-parafia.html
До ПЦУ на Сумщині перейшла друга парафія
18.03.2019 09:37
http://www.pravoslavya.sumy.ua/news.php?readmore=1445
March 17 2019 – 16:23:59
Архієрейське Богослужіння у Спасо-Преображенскому храмі (м. Охтирка), який перейшов до ПЦУ з УПЦ МП