Підвищення фахового рівня працівників бібліотек було і залишається актуальним питанням.

З плином часу змінюються завдання, форми і методи роботи, удосконалюються технології.

Сьогодення вимагає від фахівців засвоєння нових знань і навичок.

Саме цій проблемі було присвячене семінарське заняття «Створення іміджу сучасної бібліотеки» , яке пройшло 27 березня у дитячій бібліотеці КЗ «Краснопільська публічна бібліотека». Учасниками занять були фахівці 12-ти бібліотек –філіалів району.

Відкрила семінар Назаренко Анжела Миколаївна – начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Краснопільської селищної ради, яка у своєму виступі розкрила пріоритети сучасних бібліотек, акцентуючи увагу на тому, що для ефективної діяльності необхідно оволодівати новими знаннями, вміннями та навичками. Підтримувати професійну компетентність.

Тему формування бібліотечних фондів в умовах ОТГ розкрила Мірошниченко Тетяна Іванівна, в. о. директора КЗ «Краснопільська ПБ», наголосивши на змінах, які відбулися у зв`язку із переходом частини бібліотек-філій у Краснопільську ОТГ. Також у деяких філіях залишається проблема впровадження Універсальної Десяткової Класифікації, тому Тетяна Іванівна поділилася важливими моментами і правилами переходу на УДК з учасниками.

Як зробити бібліотеку привабливою для постійних та потенціальних читачів? Які цікаві та інноваційні форми масових заходів  актуальні в наш час – провідна тема виступу методиста КЗ «Краснопільська ПБ» Мироненко Лариси Вікторівни. Також вона презентувала методичний посібник методично-бібліографічного відділу КЗ «Краснопільська ПБ» – «Інноваційні форми роботи – вимога часу», в якому подані сучасні інноваційні форми масової роботи бібліотек для застосування їх в практику роботи.

Методист  КЗ «Краснопільська ПБ» Таганська Ірина Олегівна у своєму виступі наголошувала, що створення позитивного іміджу бібліотеки, формування надійної репутації серед широкої громадськості стає основою сучасного бібліотечного закладу та його пріоритетним напрямком. Разом з учасниками семінару  навела основні компоненти для формування іміджу бібліотеки, такі як: професійна етика бібліотечного працівника, реклама послуг бібліотеки, в тому числі в соціальних мережах, та зв`зки з громадськістю.

У рамках семінару відбувся професійний діалог, учасники якого поділилися досвідом своєї роботи, обговорили проблеми, що їх хвилюють.

Бібліотекарі дитячої бібліотеки Прядка Ірина Миколаївна та Черкашина Світлана Іванівна поділились досвідом роботи за допомогою слайд-презентації «Дитяча бібліотека в сучасних умовах», де показали, як саме вони впроваджують нові форми роботи в дію.

Федоренко Ольга Вікторівна, бібліотекар абонементу КЗ «КПБ» підготувала виступ на тему «Клуби за інтересами – як активна форма спілкування користувачів та популяризації літератури», поділилася досвідом роботи  клубу за інтересами «Натхнення», що діє при бібліотеці.

На завершення методисти КЗ «Краснопільська ПБ» провели практичні заняття «Обговорення різних конфліктних ситуацій, що складаються у ході діяльності бібліотекаря», розділивши учасників на декілька груп.

Таким чином, формування іміджу, підвищення престижу бібліотеки – це процес безперервний, що здатний підвищити конкурентоспроможність бібліотеки, престиж бібліотечної професії, встановити і розширити партнерські зв’язки, залучити додаткові фінансові кошти.

Тому бібліотекам  необхідно вдосконалювати та модернізувати свій образ, гарантуючи своїм користувачам гідну якість пропонованих послуг. Турбота про вдосконалення іміджу – це наочний доказ того, що колективу бібліотеки небайдужі запити її користувачів.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14