У аграріїв, з початком весни, розпочинається гаряча та відповідальна пора. У зв’язку з наближенням сезону обробки полів та садів хімічними засобами захисту рослин, а у бджолярів медоносний період

На сьогоднішній день  держава має достатню законодавчу базу, що стосується галузі бджільництва, а точніше, яка регулює відносини та упорядковує напрямки роботи  в правовому полі учасників процесу від бджолярів до рослинників включаючи органи місцевого самоврядування та виконавчі органи.

Тож, Краснопільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області доводить до бджолярів основні кроки, які повинні зробити, щоб убезпечити свій рід зайнятості:

  1. Провести реєстрацію пасіки за місцем проживання фізичної особи або за місцем знаходженням юридичної особи у сільських, селищних радах та в районному управлінні Держпродспоживслужби.
  2. Повести обстеження пасіки районною державною лікарнею ветеринарної медицини не менше 10 % бджолосімей пасіки від яких здійснюється відбір зразків для лабораторних досліджень. На основі обстеження пасіки та отриманих результатів лабораторних досліджень видається ветеринарно-санітарний паспорт пасіки. Якщо ветеринарно-санітарний паспорт видається вперше, клінічному огляду піддають 100 % бджолосімей пасіки.
  3. Розміщення пасіки фізичними та юридичними особами на земельних ділянках, які їм належать, здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил. Розміщення пасік на земельних інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.
  4. Перевезення (кочівля) бджіл на медозбір здійснюється на підставі ветеринарної довідки або ветеринарного свідоцтва на перевезення бджолосімей, видані районною державною лікарнею ветеринарної медицини.
  5. Розташування пасіки на місцевості здійснюється з інформуванням органів місцевого самоврядування, землевласника, найближчих сільгоспвиробників та  районного управління Держпродспоживслужби – відповідними заявами.

 

Також наголошуємо юридичним та фізичним особам, які застосовують засоби захисту рослин, що вони зобов’язані:

  1. Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами проводити в ранці (до 10) і вечері (18-22) годин при мінімальних висхідних повітряних потоках.
  2. В разі обробки засобами захисту медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 кілометрів від оброблених площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.
  3. Не допускати обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
  4. Суворо дотримуватись регламентів застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин.

Порушення взаємовідносин між бджолярами і сільгосппідприємствами різних форм власності тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно – правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України!

За більш детальною інформацією звертатись до Краснопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області за адресою: смт. Краснопіллі, вул. Мезенівська, 36, тел. 7-11-68.