Фундація імені Івана Бангряного зробила цінний подарунок учням ДПТНЗ «Краснопільське ПТУ», передавши до бібліотеки закладу підбірку літератури про життя та творчість нашого земляка, письменника Івана Багряного. На сьогодні новенькі книжки розташовані на виставковому стелажі бібліотеки і очікують своїх читачів. Бібліотекар ДПТНЗ «Краснопільське ПТУ» Софія Алексенко з задоволенням знайомить відвідувачів зі своїм книжковим царством:

-Ми щиро вдячні керівництву фундації імені Івана Багряного за такий розкішний дар нашому закладу,   де юний Іван Лозов’ягін  (справжнє ім’я Багряного) у 20-х роках XX століття навчався малярській та гончарній справі.

-Пані Софіє, після відкриття меморіальної дошки на території ДПТНЗ «Краснопільське ПТУ» цікавість читачів бібліотеки до творчості Івана Багряного збільшилась?

-Спостерігається така тенденція. Особливо відразу після відкриття пам’ятної дошки діти активно стали цікавитись творчістю цього письменника, його біографією.

1

Софіє Миколаївно, а взагалі студенти зараз багато читають?

-Звичайно, раніше люди взагалі читали більше, але завжди були ті, хто читав постійно і багато. Зараз теж так – тих, хто відвідує бібліотеку з метою взяти літературу поза навчальною програмою небагато, але вони є частими моїми «гостями». У цьому році Міністерство освіти України поповнило нашу бібліотеку чудовими цікавими книгами українських авторів. Є книги з англійським перекладом, що полегшує вивчення цієї мови.

Редакція газети не могла не подякувати науковцю й письменнику, доктору Українського вільного університету Сергію Козаку за таку ось інтелектуальну і творчу підтримку селища і району.

3

-Інакше не могло й бути, адже Краснопілля – це одна з найпомітніших адрес на літературній карті не тільки Слобожанщини, а й всієї України, – зазначає пан Сергій. – Вже хоча б тому, що саме тут навчався майбутній лауреат премії ім. Тараса Шевченка і номінант на Нобелівську премію Іван Багряний, автор «Тигроловів», «Саду Гетсиманського» та багатьох інших творів. Відтак дуже приємно, що торік у Краснопіллі завдяки зусиллям місцевої влади, краєзнавцям, журналістам часопису «Перемога» відкрито меморіальну дошку на будівлі училища, де навчався майбутній видатний письменник.

У свою чергу завдяки Фундації імені І. Багряного (США), яка вже понад чотири десятиліття свого існування гідно вшановує пам’ять видатного письменника і громадсько-політичного діяча, видано низку ґрунтовних досліджень, влаштовано чимало незабутніх заходів. Саме завдяки Фундації, яка носить ім’я письменника, зокрема завдяки її очільникам Галині Воскобійник та Олексієві Коновалу, до бібліотеки училища нещодавно надіслано низку книжок про Івана Багряного та його середовище.

Немає сумніву, що дослідження багатогранної діяльності письменника, актуальність якої доведена всіма роками незалежності України, знайде продовження і в майбутньому. А тому на адресу Краснопілля буде надіслано й інші видання, які вийдуть у світ згодом. Переконаний, що це потрібно, бо наближатися до глибин творчої спадщини такої постаті, як Іван Багряний, – це засвідчувати наш чин – чин служити рідній Україні, робити її міцнішою, а значить – захищенішою.

Інф. “Перемоги”

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14