З нагоди святкування Дня Європи в Україні, напередодні міжнародного Дня музеїв за підтримкою управління культури Сумської обласної державної адміністрації та посольствами країн Латвії, Литви й Естонії в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького презентовано виставковий проект «Балтійська симфонія».

На вернісажі привітали високоповажних гостей, послів країн Балтії: виконуючий обов’язки Сумської обласної державної адміністрації Вадим Акпєров, заступник голови Сумської обласної Ради Тетяна Головко. З вітальним словом виступили – Надзвичайні і Повноважні Посли Латвійської, Литовської та Естонської Республік в Україні Високоповажні: Юріс Пойканс, Марюс Януконіс та Герт Антсу.

190516_art2

Завдяки сприянню посольств країн Балтії музей отримав фінансову допомогу в оформленні творів графіки та виготовленню буклетів і афіш. Вперше в Сумах експонуються п’ятдесят творів знаних митців ХХ ст. з фондів музею. Гордістю колекції є твори визначних постатей в образотворчому мистецтві, народних і заслужених художників, лауреатів державних премій: Джемми Скулме, Індуліса Зариньша, Петеріса Упітіса, Карліса Цируліса, Вітаутаса Юркунаса, Самуеліса Розінаса, Арвідаса Шальтяніса, Рейна Тамміка, Ало Хойдре, Яана Елькена та ін., творчість яких розвивалася на паралелях офіційного й альтернативного мистецтва, завжди була яскравим прикладом європейського демократичного світогляду, що віддзеркалює духовну пам’ять народу.

190516_art3

Сумський виставковий проект «Балтійська симфонія» – яскравий приклад європейської співдружності між Україною та країнами Балтії.

Виставка супроводжувалася музичними творами у виконанні Людвіга Шимонівського – саксофоніста Сумської обласної філармонії.

Гості були вражені творами з постійної експозиції музею.

***

Виставку можна відвідати з 14 по 29 травня 2019 року.

190516_art4

Джерело:
http://artmuseum.sumy.ua/podii1/vistavka-baltijska-simfoniya.html
Виставка «Балтійська симфонія»
15.05.19, 10:08