Таке рішення 2 травня прийняв суддя Сумського окружного адміністративного суду Сергій Воловик. Йдеться про слідчого Краснопільського відділу поліції Володимира Гетьмана, якого прокуратура обвинувачує у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди за непритягнення до кримінальної відповідальності неповнолітньої особи.

Разом із ним обвинувачують у хабарництві іще одного слідчого з Краснопілля – Сергія Монастирьова. До слова, останнього судять і за наїзд на дівчину на пішохідному переході. Ба більше, патрульні тоді склали на нього протокол за відмову від освідування на стан сп’яніння. Але в суді він уникнув відповідальності за це, бо «в протоколі не в повній мірі були викладені обставини правопорушення». Сергій Монастирьов зараз теж поновлюється на службі в поліції через Сумський окружний адміністративний суд. Розгляд його позову призначений на 21 травня.

Що ж стосується Володимира Гетьмана, якого суд вже поновив на роботі в органах поліції, на переконання суду, «сам факт вручення повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, не може бути беззаперечним та достатнім доказом вчинення порушення яке інкримінується, а також не може свідчити про порушення службової дисципліни».

Окрім факту притягнення до кримінальної відповідальності Володимира Гетьмана, за висновком службового розслідування стосовно нього було встановлено і неналежне виконання обов`язків під час розслідування десяти кримінальних проваджень, а саме однотипний, поверховий, без уточнених та деталізованих запитань допит слідчих, не проведення жодної слідчої дії. На це в рішенні судді Воловика зазначено, що слідчий Гетьман не був у тих провадженнях старшим слідчим, а лише входив до складу групи слідчих, доказів же того, що він не виконав належним чином вказівки старших суду надані не були.

«За наведених обставин, суд робить висновок, що твердження ГУНП в Сумській області про неналежне виконання Позивачем своїх посадових обов`язків під час здійснення досудового розслідування по кримінальним провадженням є недоведеним, у зв`язку з чим, ця обставина не може свідчити про порушення службової дисципліни та бути підставою для застосування дисциплінарного стягнення».

Тож суд вирішив визнати протиправним та скасувати Наказ Головного управління Національної поліції в Сумській області в частині застосування до Володимира Гетьмана дисциплінарного стягненння у вигляді звільнення зі служби в поліції. У ГУНП є 30 днів на оскарження цього рішення.

Стосовно притягнення цього слідчого до кримінальної відповідальності за хабарництво судове засідання у цій справі призначене на 6 червня.

Джерело:
http://debaty.sumy.ua/news/crime/sumskogo-slidchogo-yakogo-obvinuvachuyut-u-habarnitstvi-ponovili-na-roboti
Сумського слідчого, якого обвинувачують у хабарництві, поновили на роботі
22:53 / 15 мая 2019
Кримінал