Кожна країна світу дбає про дотримання законів, як своїми громадянами, так і іноземцями, які перебувають або проживають на її території. В Україні взаємодія міграційної служби із правоохоронними органами удосконалюється щороку, завдяки чому збільшується кількість виявлених та притягнутих до відповідальності порушників міграційного законодавства.

Порушник міграційного законодавства – людина без прав та обов’язків. Мігранти, які незаконно перебувають на території України не можуть легально працювати та сплачувати податки, тому їхня праця зазвичай використовується у тіньових та кримінальних схемах.

Нелегальний мігрант – іноземець або особа без громадянства, які перетнули Державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства , які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.

Під час спеціальних заходів відпрацьовуються місця компактного проживання та місця ризику незаконного працевлаштування.

Ринки, стихійна торгівля, овочеві бази, майданчики будівельних матеріалів та інші подібні об’єкти у першу чергу відпрацьовуються під час спільних з правоохоронцями заходами з протидії нелегальній міграції, оскільки дуже часто саме в цих місцях використовується незаконна праця мігрантів.

Порушення міграційних правил не обов’язково призводить до видворення.

У випадку, коли порушника міграційного законодавства виявлено працівникам міграційної служби, така особа у першу чергу притягується до адміністративної відповідальності стаття 203 КУпАП «Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України».

Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України, або недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, неприбуття без поважних причин до визначеного місця навчання або працевлаштування після в’їзду в Україну у визначений строк, а так само порушення правил транзитного проїзду через територію України тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо при цьому особа має правові підстави для подальшого перебування в Україні  – вона може оформити необхідні документи для продовження терміну тимчасового перебування чи проживання.

Також адміністративну відповідальність за ознаками стаття 205 КУпАП «Невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства» несуть особи, які запросили в Україну іноземців та осіб без громадянства в приватних справах і надали їм жилу площу та не вжили заходів до забезпечення у встановленому порядку їх своєчасної реєстрації тягне за собою попередження або накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Законодавство України визначає адміністративну відповідальність для осіб, які сприяють незаконному проживанню та працевлаштуванню іноземців. Зокрема, стаття 204 КУпАП передбачає штраф 1700-3400 грн. за незаконне використання праці іноземців та осіб без громадянства, навчання, надання житла та інші дії, якщо вони сприяють ухиленню від дотримання міграційних правил.

 

Завідувач Краснопільського РС УДМС   

України в Сумській області                   Л. Рощина

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14