Потрійне вбивство на Краснопільщині. Минув майже рік, тож на якій стадії сьогодні знаходиться слідство по цій резонансній справі

5

Ця резонансна подія із вбивством трьох жителів Запорізької області, що сталася на початку липня минулого року  на території району,  сколихнула не лише Краснопільщину, а й всю Україну, вона була топ-темою випусків новин ледь не на на всіх телеканалах.

Отже минув майже рік, тож на якій стадії сьогодні знаходиться слідство по цій резонансній справі –ми поцікавились в обласній прокуратурі.

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНА СИТУАЦІЯ

1

У період Другої Світової війни на території Краснопільщини велися активні бойові дії, під час яких були використані тисячі тонн боєприпасів до стрілецької зброї та вибухонебезпечних предметів. Проте з різних причин не всі вибухонебезпечні предмети були застосовані за призначенням або при використанні нерозірваних.

Незважаючи на те, що з часів війни пройшло вже багато років, вибухонебезпечні предмети і надалі несуть в собі надзвичайно серйозну загрозу для життя і здоров’я населення району. Наскільки забрудненою вибухонебезпечними предметами є місцевість Краснопільщини?До яких населених пунктів доводилось виїздити найчастіше? На ці питання відповість заступник начальника 11-ДПРЧ Віталій Таратун.

22 червня 1941 року розпочалася війна.

2

Із спогадів уродженця с. Сінне Михайла Федоровича Бабенка: «Коли наші частини відступили, незважаючи на те, що ще була осінь, наш ставок вже був покритий льодом. Я з товаришем катався на дерев’яних ковзанах. Раптом ми побачили, що йдуть німці та поліцаї, ведуть двох наших солдат із зв’язаними руками. Ми покинули ковзани і побігли до контори. Один із поліцаїв вихвалявся перед людьми, що зібралися, про те, як взяли у полон солдат».

ЛИСТИ З НІМЕЧЧИНИ

4.jpg

В Сумському обласному архіві зберігається колекція документів громадян, вивезених до Німеччини, та тих, що проживали на тимчасово окупованій території Сумської області в період  Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Ця колекція складається з кількох розділів. Найбільший розділ – це листи, надіслані вивезеними до Німеччини під час окупації Сумської області людьми до своїх рідних на батьківщину. По різному жилося нашим землякам на чужій землі, дивлячись, де довелося їм жити і працювати. До одних нові господарі ставилися доброзичливо, вважали їх членами своїх родин. З інших – знущалися, примушували тяжко працювати з ранку до ночі. Особливо гірко було тим, хто потрапив працювати на підприємства: мешкали ці люди у таборах, часто напівголодні, змучені, виконували найважчу роботу. Свій біль, смуток, радощі чи страждання вони виливали у листах, які з’єднували їх з рідним краєм, рідною домівкою.

Кpивaвий cлiд пo oбидвa бoки фpoнтy

3

Ім’ям Барановського після війни на Краснопільщині ще довго лякали дітей. Його біографії з надлишком вистачило б і на десятьох. Абсолютно невідомий ні в себе на батьківщині — в Україні, ні в місцях «бойової слави» — у Польщі і Білорусі. Десятиліттями його «пригоди» замовчувалися радянською державною машиною.

А ще дізнаєтесь, як відгуляли День села у Осоївці, Славгороді і Самотоївці.

Також на вас чекають  новини політики, спорту, культури, консультації, оголошення і реклама та ще багато корисної і цікавої інформації на 12-ти сторінках.

Примірники «Перемоги» можна придбати в редакції за адресою: смт Краснопілля, вул.. Сумська, 16. Для тих, хто живе за межами району, існує платна розсилка PDF-версії газети. 

Якщо пропозиція Вас зацікавила – надішліть на електронну пошту motsnyi1976@ukr.net заявку довільної форми із зазначенням ім’я, прізвища та електронку, на яку йтиме розсилка, а також повідомте, на скільки місяців бажаєте зробити замовлення. У відповідь Вам прийде лист з реквізитами для оплати.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14