Як відомо, в березні 2019 року проведено перший тур виборів Президента України, в ході яких на території Краснопільського району діяли великі, середні та малі виборчі дільниці.

Під час проведення виборів, деяким виборчим дільницям, Білопільською окружною виборчою територіальною дільницею видано одноразові грошові винагороди працівникам.

Проте, не всі голови дільниць дотримувались законодавства щодо колегіального (разом з членами дільниці) прийняття рішення по розподіленню коштів між її учасниками.

У ході проведення досудового розслідування СВ Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області за процесуальним керівництвом Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури встановлено, що на початку квітня 2019 року, П., дізнавшись про можливість преміювання членів комісій, маючи корисливий мотив, направлений на заволодіння грошовими коштами окружної виборчої комісії територіального виборчого округу, всупереч вимогам чинного законодавства, використовуючи своє службове становище, пов’язане зі здійсненням нею своїх службових повноважень, одноосібно вирішила не збирати засідання комісії ДВК, на якому не обговорювати питання нарахування та виплати одноразової грошової винагороди, а підробити постанову ДВК про розподіл одноразової грошової винагороди.

Так, на початку квітня цього року П. підробила постанову про виплату премії на своє ім`я, в якій поставила особистий підпис, та підробила підпис секретаря ДВК і скріпила  печаткою виборчої дільниці, чим надала зазначеному документу статусу офіційного, тим самим внесла завідомо неправдиві відомості про те, що засідання одноголосно прийняло рішення з даного питання.

У подальшому, на підставі підробленої постанови ДВК Білопільською окружною виборчою територіальною дільницею нараховано на сплачено П. одноразову грошову винагороду в сумі 4173 грн.

26.06.2019 вказане кримінальне провадження відносно П. направлено з обвинувальним актом для розгляду до суду за ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, як привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Довідково: за ч. 2 ст. 191 КК України передбачено покарання у виді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. За ч. 1 ст. 366 КК України передбачено покарання покарання у вигляді штрафу до двохсот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років

 

Начальник Краснопільського відділу

Охтирської місцевої прокуратури

Л.Ткаченко