Автор історичних видань Андрій Парамонов під час презентації своїх трьох книг «Слобода Писарівка. Перепис населення 1719 року», «Село Ямне Богодухівського уїзду. Витоки» та «Село Ямне Богодухівського уїзду. Храм Покрови Пресвятої Богородиці» цікаво розповів про минуле Великописарівського району, а саме, як створювалися та розвивалися населені пункти Вільне, Писарівка, Ямне у XVlll столітті.

Варто зазначити, що протягом дуже тривалого часу книги про Великописарівський район, його історію та жителів не видавалися взагалі.

Книга «Слобода Писарівка. Перепис населення 1719 року» описує зокрема звідки і в якому році родина прийшла у нещодавно засновану слободу Писарівку. Храми та священики, повний склад родини із віком – дуже важливий документ для кожного, хто вважає Писарівку своєю батьківщиною. Адже до революції 1917 року у Великописарівському районі було дуже багато церков, за радянські часи не залишилося жодної.

Праця «Село Ямне Богодухівського уїзду. Витоки» розповідає про те, що село Ямне старіше за Писарівку, про його походження, про перших отаманів і священиків, козацькі родини, проблеми у житті, втрати від нападу татар.

У книгах опубліковані архівні документи, рідкісні карти та перепис населення 1719 року.

Джерело:
http://sumypost.com/sumynews/suspilstvo/harkivskyj-pysmennyk-prezentuvav-knygy-pro-istoriyu-velykoyi-pysarivky/
Харківський письменник презентував книги про історію Великої Писарівки
07:27, 15.07.2019