Наприкінці липня відбулось чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.  Серед інших комісія розглянула питання  про стан епідемічної ситуації щодо захворюваності населення району на гострі кишкові інфекції та вжиття заходів недопущення епідемічних ускладнень.

Під час обговорення члени комісії зауважили, що піднята проблема тісно пов’язана із ще однією – відсутністю облаштованих місць для торгівлі продуктами харчування на території ринку в центрі Краснопілля, та й взагалі функціонування ринку, який з відведеної площі майже повністю перемістився на проїжджу частину, не витримує ніякої критики.

Краснопільська селищна рада намагається якось вирішити багаторічну епопею з багатостраждальним ринком , як саме, нам розповів заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь Лавріненко.

Питання з облаштування території центрального ринку існує роками. В процесі чисельних продаж , передач першочергові документи власності втрачені і наразі в принципі маємо лише земельну ділянку площею 35 соток. Оце і все, – коментує Василь Анатолійович. – А тому селищна рада змушена робити все, як кажуть, з нуля. В цьому році плануємо виготовити проектно-кошторисну документацію на центральний ринок і в подальшому при тісній співпраці з підприємцями ми готові вирішувати питання його функціонування.  Суть проекту полягає в тому, що будуть визначені місця в середині ринку, адже існує ряд санітарних вимог щодо торгівлі продуктами харчування, молочкою, м’ясом тощо, згідно з якими на території ринку має бути підведена вода, каналізація. Також буде здійснено розподіл торгових площ на промислову, харчову групи, відведені місця для заїжджих підприємців, для тих, хто здійснює торгівлю продукцією з власних присадибних ділянок. Наразі готуємо статистичні дані для проектанта. Вся торгівля буде здійснюватись в межах території ринку, що дасть можливість розвантажити прилеглий до ринку провулок Комунальний.

Те, що залежатиме від селищної ради, а це проведення комунікацій, як то водопровід, каналізація, електрика, благоустрій, а також облаштування  місць для  торгівлі  овочами, фруктами з власних підсобних господарств – селищна рада готова взяти на себе.

Що стосується подальших кроків, як то виготовлення ескізів маленьких тимчасових архітектурних споруд, то це мають взяти на себе підприємці. Думаю, вони зацікавлені в цьому, адже в подальшому вони стануть їх власниками. Наразі частина підприємців готова до змін, хтось ще вагається, а когось, на жаль, влаштовує той стан справ, який є. Краснопільська селищна рада зацікавлена в наведенні елементарного порядку і цивілізованого функціонування центрального ринку, а тому сподіваємось на розуміння і співпрацю з боку тих, хто здійснює на ньому свою діяльність.

Інф. «Перемоги»

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14