27.08.2019 проведено спільну прес-конференцію (брифінг) за участю начальника Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури Мамаєва А.М.,т.в.о.начальника Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області  Власенка Р.В., т.в.о.начальника СВ Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області Циганенка В.Б.

 Т.в.о.начальника Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області  Власенко Р.В.  

Протягом 6 місяців 2019 року на території Краснопільського району зареєстровано 3152 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події (за 6 місяців 2018 року – 2841), що на 11% більше, із яких до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 155 (за 6 місяців 2018 року– 164). До справи висновком списано 1456, або 46%, передано до інших відділів та відділень 5, або 0,08%, приєднано до іншого ЄО – 1505.

На території обслуговування зареєстровано 175 кримінальних правопорушень, без урахування закритих: з яких 30 – тяжкі, 7 особливо тяжких; 3 – тяжкі тілесні ушкодження, 4 – вбивства, 1 – розбій, 50 – крадіжок, 8 – шахрайств, 6 фактів незаконного поводження зі зброєю, 12 – наркозлочини, 3 факти ДТП, 3 – службових злочини, 5 – самовільне заняття земельної ділянки, 1 –  незаконне заволодіння транспортними засобами.

Протягом 6 місяців 2019 року питома вага протиправних посягань, за якими особам повідомлено про підозру складає 55,3%  (по області 40%). По тяжким злочинам питома вага повідомлення про підозру складає 54,2%, крадіжки – 47,5%, наркозлочини – 75%, незаконне поводження зі зброєю – 66,7%”.

Т.в.о.начальника СВ Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області Циганенко В.Б.

“За звітний період 2019 р. в СВ Краснопільського ВП знаходилося:

-в провадженні з залишку на початок звітного періоду 242 кримінальних проваджень, розпочато 155 кримінальне провадження без закритих;

– направлено до суду 61 кримінальне провадження, (з них з обвинувальним актом – 59, з яких з угодою про примирення – 4, з угодою про визнання винуватості – 1, а також 2 кримінальні провадження з клопотанням  про застосування примусових заходів медичного характеру).

Протягом поточного року встановлено збитків на суму 91 тис. грн., з яких відшкодовано 83 тис. грн., в тому числі в інтересах держави 44 тис. грн. Проведено 59 обшуків з метою розшуку майна”.

Начальник Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури Мамаєв О.М.

“Триває робота з протидії кримінальній корупції. Поточного року до суду спрямовано 1 кримінальне провадження за фактом вчинення корупційного злочину.

До суду направлено 5 обвинувальних актів у бюджетній сфері. За результатами досудового розслідування обвинуваченими у добровільному порядку відшкодовано 23764 грн.

Також скеровано до суду 3 обвинувальні акти у сфері земельних відносин. За результатами добровільно відшкодовано 2450 грн.

Крім того, спрямовано до суду 3 кримінальні провадження з обвинувальними актами у сфері лісокористування, у яких встановлено збитки на суму 9816 грн., які добровільно відшкодовано у повному обсязі.

За участю оперативних працівників Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури протягом 6 місяців 2019 року забезпечено участь у розгляді судами першої інстанції по 66 кримінальним провадженням, у тому числі:

у підготовчому судовому засідання – по 27 кримінальним провадженням (з яких – по 4 увалено вироки на підставі угод та 23 – закрито у зв’язку з відмовою потерпілих у підтримання обвинувачення у формі приватного обвинувачення, звільнення обвинувачених у зв’язку із декриміналізацією, зміною обстановки по справам);

у судовому розгляді ухвалено 26 вироків, у тому числі 3 вироки відносно неповнолітніх осіб; розглянуто 2 клопотання про застосування та припинення примусових заходів медичного характеру.

Не допущено ухвалення виправдувальних вироків.

Розглянуто 1 апеляційну скаргу на неправосудний вирок стосовно 1 особи, яка задоволена.

Не допущено випадків незаконного притягнення дітей до кримінальної відповідальності.

Краснопільським відділом Охтирської місцевої прокуратури протягом поточного року до судів області в інтересах держави пред’явлено 5 позовних  заяв на 4837 тис. грн., які на даний час перебувають на розгляді судів. Основними сферами для представництва інтересів держави стали правовідносини у сфері земельних відносин та користування державним і комунальним майном.

Крім цього, Краснопільський відділ не залишає поза увагою стан виконання судових рішень за позовами прокурора, винесеними у минулих роках. Завдяки співпраці з органами державної виконавчої служби, у поточному році до бюджетів різних рівнів повернуто понад 20 тис. грн., а залишок невиконаних судових рішень такої категорії становить 79 тис. грн.

Протягом 6 місяців 2019 року Краснопільським відділом Охтирської місцевої прокуратури здійснено 21 виступ у засобах масової інформації”.