Тростянець відвідали нащадки великого цукрозаводчика Леопольда Кеніга

Леопольд Кеніг – петербузький німець, великий цукрозаводчик, купець першої гільдії, член імператорського Вільного економічного товариства залишив величезний слід в історії Тростянця!

Він придбав Тростянець у 1874 році, тоді ж став власником двох цукрових і одного рафінадного заводів в маєтку Тростянець. Зробив все, щоб через центр його маєтку пройшла залізниця, тоді й створено станцію Смородине. У 1881 році у маєтку з’явилася власна телефонна станція, а ще через три роки запрацювала нова лікарня, бібліотека…

За 29 років володіння Тростянцем Леопольдом Кенігом було збудовано більше 12 промислових підприємств, що поєднувалися в промисловий кластер, що забезпечило переселення більше 10 тисяч селян до Тростянця, що і зробило його промисловим містом…

Нащадки династії Кенігів цікавляться усім, що пов’язане з життям їхнього знаменитого прадіда на українській землі. Кілька років тому Тростянецька міська рада налагодила зв’язки з пра-пра-правнучкою Леопольда Кеніга пані Сібілією, й з тих пір вона втрєтє прибула до Тростянця, цікавиться його історичною спадщиною, життям його людей і надає благодійну допомогу для розвитку нашого міста! В 2019 році від її родини надійшло 30 тисяч євро благодійних коштів, що за побажанням Сібілії та її чоловіка Ханса, були витрачені на придбання більше 2 тисяч книг для тростянецької бібліотеки, допомогу в ремонті та придбанні меблів в пологовому відділенні та на розробку концепції реформування нашого професійно-технічного ліцею.

Цього разу пані Сібілла Страк-Циммерман завітала до Тростянця з двома синами, з племінниками та іншими членами великої німецької родини Кенігів! Рідня великого цукрозаводчика жваво цікавилася усім, що пов’язане з його ім’ям: у перший день візиту, 31 серпня, побували біля пам’ятника Л. Є. Кенігу, в садибі Л. Є. Кеніга, де розташована його музейна кімната.

Програма другого дня візиту була дуже насиченою! Пані Сібілія зі своєю родиною 1-го вересня побувала на загальноміському святі Першого дзвоника. Потім у залі засідань тростянецької міської ради Юрій Бова, міський голова, провів для закордонної делегації презентацію «Досягнення та плани Тростянецької громади 2018-2025 роки».

Далі гості з Німеччини вирушили до Вознесенського храму, потім – до Тростянецької публічної бібліотеки. Пані Сібілія була рік тому в оновленій дитячій бібліотеці, й була у захваті від нових змін в дорослому відділенні! Вона також з задоволенням оглянула книжки, придбані завдяки її спонсорській допомозі в сумі 7 тис. євро.

Закордонним гостям показали зміни Тростянецької громади на прикладах міської лікарні, закладів освіти та культури, дбають про місця відпочинку тростянчан.

Пані Сібілія Страк-Циммерман та її рідні наочно переконалися, що в Тростянці бережуть історичну пам’ять про її великого прадіда, дбають про розвиток культури, освіти, медицини.

На завершення зустрічі було обговорено про можливі наступні благодійні проекти від родини Кенігів і особисто Сибілії та її чоловіка Ханса, про що обов’язково інформуватимемо нашу громаду!

Джерело:
https://trostyanets.info/novyny/pokazaty/rodina-keniga-prodovzhuye-dopomagati
Родина Кеніга продовжує допомагати Тростянцю
02.09.2019 21:16