Прикордонники Сумщини у взаємодії зі співробітниками оперативно-розшукових підрозділів Держприкордонслужби України, підрозділами Національної поліції та Державної міграційної служби України вживають спільних системних та дієвих заходів щодо протидії порушенням міграційного законодавства, зокрема й боротьбі з нелегальною міграцією.

У період з 18 жовтня по 19 листопада на території України, у тому числі й у Сумській області, за дорученням Міністерства внутрішніх справ України був проведений практичний етап цільових профілактичних заходів з нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері «Мігрант».

Метою операції, в першу чергу, є запобігання і протидія нелегальній міграції, а також перевірка дотримання іноземцями та особами без громадянства встановлених правил перебування на території України.

В результаті проведення цих заходів було викрито значну кількість іноземців, які перебували на території України з порушенням законодавства.

До адміністративної відповідальності за порушення іноземцями законодавства України у міграційній сфері притягнуто майже 220 осіб, на яких накладено адміністративних стягнень у вигляді штрафу на загальну суму понад 371,6 тис. грн. Зокрема виявлено, у тому числі спільно із взаємодіючими органами, майже 200 осіб, котрі порушили правила перебування в Україні. За результатами співбесід у пунктах пропуску прийнято рішення про відмову у в’їзді в Україну 77 іноземцям – потенційним правопорушникам, 19 іноземним громадянам, виявлених як в пунктах пропуску, так і на території України, заборонили в’їзд в нашу країну. До слідчих органів Нацполіції надіслано 8 повідомлень про виявлення ознак кримінальних правопорушень, що внесені до ЄРДР.

 

Підготував Роман ТКАЧ