Акція протесту проти відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення відбулася 4 грудня на Сумщині. Її учасники перекрили дорогу поблизу села Симонівка, Сумського району.

Учасники акції перекрили дорогу київського напрямку о 14.30. Люди ходили пішохідним переходом годину.

“Після прийняття законопроєкту 2178/10 ми себе, як фермери не бачимо в агробізнесі, тому що 210 тисяч гектарів – це однозначно не під фермера цей законопроєкт, максимум – 200. Тому, що це для села – це, як мінімум – одне, а, може, і п’ять робочих місць, а для держави – це рівно стільки ж платників податків. Друга ціль – те, що для когось ринок землі – чергове збагачення, для нас, для наших сімей – це спосіб існування”, – каже учасник акції Володимир Стрикиця.

“Нехай вона буде в державній власності, земля. Держава отримує за це орендну плату. Скупили землю великі холдинги, а потім який буде вплив нашої держави? Якщо хтось захоче перепродати?”, – каже учасник акції Сергій Івченко.

За час акції сформувалася черга з машин. Їх назбиралося понад півсотні з обох сторін дороги.

“Я ж по роботі їду. У мене є графік, доставка товару. З іншого боку, людей зрозуміти можна”, – каже водій вантажівки Олександр Буравков.

“Якщо є земля, хтось хоче продати, то хай продає. Він має право. То – його земля. Мої штани, мій капелюх, моя сумка”, – каже пасажир маршрутки Олексій.

За словами речниці Нацполіції Сумщини. конфліктів та заворушень не було.