Січневі етапи Кубка світу та результати в них українських біатлоністів покликані були допомогти тренерам збірної визначитися зі складом команди на чемпіонат світу. Але поряд з отриманням відповідей залишився і ряд питань, прояснити які ми спробували в традиційному підведенні підсумків біатлонного триместру з президентом Федерації біатлону України Володимиром Бринзаком.

– Жіноча збірна традиційно викликає більше емоцій у вболівальників, тим більше, конкуренція за місце в складі тут вище, ніж у хлопців. Як знаходити баланс у прийнятті рішень, в тому числі кадрових, при такій кількості центрів впливу в команді?

– Ну, а які кадрові рішення там потрібно буде приймати? Зрозуміло, що Віта і Валя Семеренко підготуються і братимуть участь в гонках. І якщо впораються зі стрільбою, то можуть нав’язувати боротьбу і в особистих гонках, і в естафетах. Вони пропустили Поклюку, спланували підготовку до чемпіонату світу – і по ним проблем я не бачу.

– У Рупольдингу Віта і Валя Семеренко показали перший і четвертий чистий час переслідування, відігравши в персьюті багато позицій. Це – вихід на пік форми? І чи можна утримати цей рівень до Антхольца, а то і підвищити його?

– Це не був ще пік, але вже було видно, що вони приходять в свій робочий стан, «розбігаються». Зараз їх трохи притримали, щоб не розтратити цей потенціал в Поклюці. Після етапу Кубка світу вони залишилися в Рупольдингу, там відкаталися, потім провели певну роботу. А 30-го січня приєднаються до решти команди, щоб пройти гірську підготовку до чемпіонату світу. Треба буде пройти гірську акліматизацію, психологічно підготуватися і трохи пришвидшитися, щоб на перших стартах в Антхольці вже показувати свій рівень.

-Як розподіляються зусилля обслуговуючого персоналу – медичної групи, сервісменів – в умовах, коли члени команди готуються в чотирьох-п’яти різних місцях одночасно?

– Сервіс працює тільки на змаганнях. А лікар і масажист знаходяться з командою. Ті ж, хто готуються індивідуально, в якійсь мірі страждають через неможливість постійного доступу до медичного супроводу. Але це – їхній вибір. Влітку на збори Віти і Валі ми посилали масажиста, лікар дає їм необхідні препарати для відновлення, вітаміни. Але, взагалі, погано, звичайно. Тому що коли лікар постійно веде спортсмена, він знає всі особливості його організму, постійно контролює всі процеси, в тому числі його харчування. Ще більше відчувається відсутність масажиста. Тому я і виступаю за те, щоб підготовка була централізованою, з повноцінними контролем і допомогою спортсменам.

Повністю інтерв’ю читайте тут https://www.biathlon.com.ua/ua/comments/10103-vladimir-brinzak-v-yanvare-chasto-golovnaya-boly-a-potom-na-glavnih-startah-ispravlyaemsya