Розмір вартості 1 тонни вугілля та 1 балону скрапленого газу в 2020 році визначається постановою КМУ № 356 від 23 квітня 2012 р. «Про встановлення  мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом  та граничних показників їх вартості для надання пільг та житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету  місцевим бюджетам» , в якій на наступні роки граничні показники  вартості  твердого палива та скрапленого газу  індексуються  на коефіцієнт, який включає прогнозний індекс споживчих цін поточного року та прогнозні індекси споживчих цін за попередні роки починаючи з 2013 року. Визначені граничні показники вартості твердого  палива та скрапленого газу під час призначення пільг та житлових субсидій населенню на їх придбання в 2020 році.

У 2020 році граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу складають:

Тверде паливо – 2746,74 гривні за 1 тонну;

Скраплений газ – 274, 68 гривень за 1 балон.

Для призначення пільг –1 тонна та 1 балон на домогосподарство на рік з урахуванням відсоткового співвідношення відповідно до статусу пільговика.

Пільги нараховуються та виплачуються пільговикам, які мають право на зазначені пільги в поточному році, на підставі поданої заяви відповідного зразка, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та / або кухонного вогнища на твердому паливі, видана виконкомом сільської ради.

Звертаємо увагу, що громадянам району необхідно зробити вибір між субсидією чи пільгами на тверде паливо та скраплений газ, оскільки  згідно чинного законодавства у разі призначення субсидії пільги з  оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому   приміщенні   (будинку), у  період її отримання не призначається. Тобто, у разі призначення субсидії громадянам із числа пільговиків в 2020 році, зазначені особи не матимуть права на отримання пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу впродовж всього 2020 року.

З питання подання заяв на призначення пільг на тверде паливо та скраплений газ пільговикам із числа жителів населених пунктів Краснопільського району необхідно звертатися до виконкомів сільських рад за зареєстрованим чи фактичним місцем проживання.

Виплати здійснюються на підставі нарахувань, які проводяться після отримання управлінням соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації заяви пільговика про призначення пільг на тверде паливо та скраплений газ готівкою. Кошти виплачуються в міру черговості (в залежності від терміну подання заяви) та  після надходження коштів з державного бюджету.

Управління соціального захисту населення Краснпільської РДА