У ході здійснення Охтирською місцевою прокуратурою представницьких повноважень, направлених на захист інтересів держави у сфері використання земель державної та комунальної власності встановлено, що Миропільською сільською радою Краснопільського району Сумської області у 2019 році, з порушенням відповідних норм Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», які регулюють правовідносини у сфері земельних відносин, без проведення земельних торгів передано в користування одному з сільськогосподарських товариств регіону три земельні ділянки сільськогосподарського загальною площею понад 97 га, з нормативно-грошовою оцінкою понад 3301 тис. грн.

На усунення встановлених порушень, Охтирською місцевою прокуратурою  04.10.2019 внесено 3 позовні заяви до Господарського суду Сумської області з вимогою визнати незаконно укладені договори недійсними та зобов’язати сільськогосподарське товариство повернути земельні ділянки у комунальну власність.

У ході судового розгляду відповідачем визнані вимоги прокурора та прийнято рішення про добровільне розірвання оспорюваних договорів та повернення земель територіальній громаді.

Враховуючи, що вимоги прокурора були виконані у добровільному порядку, земельні ділянки згідно Актів прийому-передачі повернуті у комунальну власність, господарським судом 24.01.2020 прийнято рішення про закриття проваджень у вказаних справах.

 

Прокурор Краснопільського відділу

Охтирської місцевої прокуратури

Юрій Явтушенко