Збірна України 🇺🇦 з біатлону прибула до Ангтольц-Антерсельви (Італія 🇮🇹), де 13 лютого стартує чемпіонат світу. В ексклюзивному коментарі UA: БІАТЛОН тренер жіночої команди Валерій Лєсніков прокоментував підготовку підопічних до найважливіших стартів сезону й розповів про розстановку спортсменок на гонки.

За підсумками масстарту на Кубку IBU вирішилося питання запасного учасника на чемпіонаті світу в Антгольц-Антерсельві (Італія). Збірну України на світовій першості також представлятиме Юлія Журавок 🎿 У сьогоднішній гонці їй усе вдалося, окрім останнього пострілу. Вчора обговорювали з нею підсумки попереднього старту. Ми приїхали з більшої висоти, тому Журавок слід плавно нарощувати швидкість, а не робити таких різких рухів. На останньому кілометрі у спринті її “накрило”, причому Юля не розуміла, чому все так різко сталося. Вирішили, що в масстарті таких ривків бути не повинно. Як бачите, вона пройшла дистанцію рівно.

📍 Про підготовку до чемпіонату світу

Ми приїхали у Лівіньо (Італія) 27 січня. Кількома днями пізніше до нас приєдналися Віта Семеренко і Валентина Семеренко. Умови були хороші. Відмінне електронне стрільбище з теплими кабінками для переодягання. Виконали певний обсяг роботи, як і планували. Погода була різна: від сонячного тепла до дощу і хуртовини. Але коли падав сніг в нас був день відпочинку, тож ми не потрапили під погодну атаку. Також відпрацювали різні ситуації під час стрілкової підготовки. Лижні було багато, відкататися можна по рівнинах і в разі потреби по рельєфу. Думаю, з результатами все буде добре, а подіум Юлі Журавок на Кубку IBU додасть розуміння і впевненості іншим дівчатам.

Підготовка Віти Семеренко та Валентини Семеренко до світової першості відрізнялася від решти наших біатлоністок. Вони були у Рупольдингу (Німеччина) на невеликій висоті і виконували відповідну роботу. Ті, хто стартував у Поклюці (Словенія), нічого не форсували й плавно пройшли акліматизацію на висоті в горах. Наприкінці зборів зробили спеціальну силову роботу з підвищеним пульсом. Лікар тримав ситуацію під контролем. Висота стадіону пристойна – 1750 метрів над рівнем моря, а жили ми ще вище – понад 1900. Віта і Валентина мали менше часу в горах, тому їхній тренувальний процес був іншим. Зараз буде певна варіабельність у результатах, але Григорій Іванович (Шамрай – ред.) знає своїх вихованок, і, сподіваємося, цей момент він врахував 💛💙

Юлія Джима провела збори в Обертілліаху (Австрія) разом з чоловічою збірною України та командою Словенії під керівництвом Уроша Велепеца. У нього своя програма. Вчора ми усі зустрілися в Антгольці. Зі здоров’ям у Юлі все нормально, жодних проблем немає і заплановану роботу вона виконала у повній мірі. Сьогодні у неї день відпочинку, а у дівчат, які приїхали з Лівіньо – тренування без стрільби, бо до 11 лютого на вогневий рубіж нікого не пускають. Вийшов своєрідний день перегляду – біатлоністки згадували та знайомилися з трасою.

📍 Про розстановку спортсменок на гонки світової першості

У нас ще є декілька днів до початку змагань. Попередньо, у спринтерській гонці точно стартуватимуть Віта Семеренко і Валентина Семеренко. На змішану естафету розглядаємо трьох спортсменок: Настю Меркушину, Юлію Джиму та Олену Підгрушну. Із них оберемо двох. До класичної естафети ще далеко. До того часу відбудеться більшість гонок на чемпіонаті світу. Дивитимемося на фізичний стан наших біатлоністок на те, як вони будуть працювати на висоті в Антгольці.