Проблема легалізації праці залишається актуальною. Як свідчить практика багато роботодавців малого та середнього бізнесу не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату неофіційно в «конвертах», роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

Не варто забувати, що відповідно до ст.265 КЗпП як юридичні, так і фізичні особи підприємці, що використовують найману працю, несуть відповідальність за фактичне допущення людей до роботи без оформлення трудового договору та виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ. Штраф у 30-тикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (на сьогодні 141690 грн.) стягуватимуть за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці застосовується штраф у 10-тикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 47230грн.).

Краснопільська районна філія Сумської обласної служби зайнятості закликає всіх роботодавців зробити крок назустріч суспільству – легалізувати найманих працівників та відмовитись від «чорної» зарплати в «конвертах» і доводить до відома працівників Краснопільщини пагубні наслідки отримання «тіньових» доходів, що дозволить зняти соціальну напругу і дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.