3 лютого 2020 року Уряд дав старт Державній програмі “Доступні кредити 5-7-9%”. Ця Програма передбачена для створення і розширення власного мікро- та малого бізнесу під рекордно низький відсоток — 5, 7 або 9% на суму до 1,5 млн грн строком до 5 років.

Презентуючи Програму, Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сказав, що ця Програма для тих, хто давно мріяв про свій маленький бізнес, але досі не наважувався на це з різних причин.

Хто може скористатися доступними державними кредитами?

  1. Юридичні особи, або ФОП, які мають діючий прибутковий бізнес з оборотом до 50 млн. грн. та середньою кількістю працівників не більше 50-ти.
  2. Фізичні особи, які бажають створити власну справу і для цього готові надати бізнес-плану якості підтвердження можливостей бізнесу генерувати грошовий потік для обслуговування кредиту.

Цілі кредитування за програмою 5 7 9:

  1. Придбання нових, або б/у основних засобів.
  2. Будівництво, реконструкція та ремонт виробничих приміщень (за винятком офісних).

Як умови програми 5 7 9?

  1. Під 5% річних є можливість оформити кредит для новоствореного бізнесу та суб’єктів підприємництва з річним оборотом до 25 млн. грн. за умови створення 2-х нових робочих місць.
  2. Кредит під 7% річних доступний для малого бізнесу з річною виручкою не більше 25 млн. грн. без вимоги по створенню нових робочих місць
  3. На позику під 9% річних можуть претендувати компанії з виручкою від 25 млн. грн. до 50 млн. грн. в рік. Створення кожного нового робочого місця дасть можливість знизити власнику бізнесу процентну ставку за кредитом на 0,5%, але не менше 5% за договором.

Графік погашення кредиту – максимально адаптований під сезонність бізнесу позичальника. Для агропідприємств можлива відстрочка по сплаті основного боргу – до 6 місяців.

Строк кредитування за даною програмою – до 5 років.

Докладніше про Державну програму можна дізнатися на сторінці https://5-7-9.gov.ua/

                   Інформація Краснопільської районної філії Сумського ОЦЗ