В управлінні соціального захисту Краснопільської РДА відбудась зустріч начальник сектору Краснопільського ВП Романа Васильовича  Страшенка  з працівниками соціальної сфери району, представниками ЗМІ, під час якої обговорили шляхи та методи спільного протистояння майновим злочинам, що вчиняються стосовно літніх і одиноких громадян.

Чергова зустріч викликана гострою проблематикою скоєння шахрайств щодо людей похилого віку, пенсіонерів, одиноких та осіб з інвалідністю. Левова частка з цих злочинів – так звані «телефонні» шахрайства, коли зловмисники, представляючись працівниками поліції чи банківських структур під різними приводами виманюють у стареньких чималі суми коштів. Крім того, зловмисники «працюють» зі своїми жертвами під виглядом соціальних працівників або працівників Пенсійного фонду. Або ж, приходячи додому до літніх одиноких людей під виглядом представників енергонагляду чи газових служб, беруться перевіряти документи та «інспектувати» обладнання. А в цей час їх спільники швидко оглядають житло та виносять гроші і цінності.

Роман Васильович Страшенко застеріг: шахраї та злодії чи не щодня вигадують нові схеми, аби виманити чи викрасти у стареньких гроші. Тому слід постійно нагадувати та попереджати опікуваних громадян, щоб вони не довіряли настільки  безоглядно незнайомим чи малознайомим особам, не відповідали на дзвінки з прихованих номерів, не довіряли всіляким смс-розсилкам з приводу несподіваних виграшів квартир, автівок чи надзвичайно великих грошових сум.

Також слід застерегти  стареньких стосовно реалізаторів лікарських диво-приладів чи чудодійних медикаментів. В першому випадку, аби «щасливчик» отримав свій приз, необхідно сплатити певні кошти. В іншому випадку розрекламований дорогий пристрій виявляється дешевеньким масажером, а дефіцитні закордонні ліки – харчовими добавками.

Правоохоронці передали соцпрацівникам для подальшого розповсюдження серед пенсіонерів буклети-пам‘ятки з порадами, як виявити шахрая, як протистояти подібним пасткам, та куди звернутися в тому разі, якщо людина все ж таки стала жертвою злочинних дій.

Шановні жителі Краснопільського району, працівники поліції вкотре застерігають вас про діяльність шахраїв, які використовують у своїх злісних планах мобільний зв’язок, яким на сьогодні користується майже кожна людина.

В розмовах з незнайомими людьми, які до вас телефонують чи звертаються за допомогою будь-якого іншого способу зв’язку (електронна пошта, соціальні мережі, тощо) будьте обачними. Не повідомляйте стороннім своїх персональних даних, навіть якщо вони переконують вас в конфіденційності.

Якщо до вас телефонують невідомі та представляються працівниками банківських устав, соціальних організацій чи державних установ та просять повідомити персональні дані, зокрема пін код чи номер банківської карти, а також секретний код з СМС повідомлення або будь-які інші персональні дані, для надання вам різноманітних послуг, таких як  збільшення кредитного ліміту по вашій карті, продовження дії кредитки чи  банківських рахунків, розблокування картки тощо, НІ В ЯКОМУ РАЗІ не повідомляйте їм даної інформації. В будь-якому випадку, вирішальним моментом для здійснення таких махінацій є повідомлення вами шахраю, саме секретного коду з СМС повідомлення чи останніх чотирьох цифр номеру карти, а також цифр, які зображені на зворотному боці картки. Запам’ятайте, що працівники банківських установ в телефонному режимі подібних операцій не здійснюють та персональних даних клієнта по телефону не уточнюють.

Якщо ж ви все таки стали жертвою шахраїв просимо Вас запам’ятати максимум інформації, яка б допомогла у розкритті даного злочину, та негайно зверніться до міліції.

Тел. 0503079886 – чергова частина відділення поліції.