На старт змішаної естафети українська збірна вийшла в ранзі явного фаворита. Не дивно – оскільки такий склад, який наші тренери виставили в Беларусь Раубічах, цілком міг бути заявлений на етапі Кубка світу.

Проте, жіночу частину міксту наші спортсменки завершили тільки другими. І в діях Валі Семеренко, і у Юлії Джими були помітні слабкі місця. Але якщо Валя свій недолік – три запасних патрони з лишком компенсувала відмінним ходом і передала естафету першою, «вирізавши» фініш у шведки Елізабет Хоґберґ. То Юля, навпаки, стріляла непогано, але на дистанції програвала прямим конкуренткам.

В першу чергу – Ірині Кривко, яка зуміла вивести збірну Білорусі в лідери за підсумками двох етапів. За друге місце на фініші другого етапу змагалися Джима і естонка Йоханна Таліхярм, і українка випередила суперницю на фінішній прямій. При цьому відставання в дев’ять секунд від Білорусі, що лідирувала, зовсім не виглядало критичним для двох найсильніших представників нашої чоловічої команди.

Уже до середини третього етапу відставання всіх команд від лідерського тандему Білорусь-Україна стало більш ніж півхвилинними, і дві команди по-сусідськи влаштували дуель в боротьбі за перемогу. Артем Прима і Антон Смольський не поступалися один одному ні в чому. За якістю стрільби обидва були рівні: Антон допустив дві помилки в лежці, Артем відповів двома запасними патронами в стрільбі стоячи. І навіть вийшовши на трасу другим з відставанням в сім секунд, українець швидко наздогнав суперника і на передачі естафети, нехай і символічно, але випередив білоруса.

Дмитру Підручному, нарешті довелося на четвертому етапі вирішувати серйозні завдання. І не просто серйозні, але боротися за золото, і при цьому була можливість взяти реванш за вчорашню поразку в суперспринті у Сергія Бочарнікова.

І реванш відбувся! Якщо першу половину траси суперники пройшли врівень, і навіть з невеликою перевагою білоруса, який відстріляв лежку з одним запасним патроном проти двох у Підручного, то вирішальна боротьба нервів на стійці показала величезну перевагу в міцності нервів в українця! Бочарніков почав стрільбу трохи раніше, але Підручний – ритмічніше і з меншими інтервалами між пострілами. Білоруса це змусило поспішати, і він змазав два останніх постріли. А потім трьома запасними патронами закрив тільки одну мішень, і відправився на штрафне коло!

Бочарніков, відмотавши 150 штрафних метрів, вийшов на дистанцію поруч зі ще двома суперниками  Олександром-Ф’єльдом Андерсеном і Саїдом Карімуллой Халілі. І в підсумку втратив навіть бронзу, не впоравшись з росіянином і норвежцем.

Ну а Підручний завдяки холоднокровній роботі отримав право на спокійн6 третє коло дистанції і – що важливіше – можливість пройти фінішну пряму з прапором, таким чином красиво відсвяткувавши першу перемогу на чемпіонаті Європи!

Браво, командо!

Емоції перших двох змагальних днів в Раубічах вимагають перепочинку – і спортсменам, і вболівальникам. Календар чемпіонату бере одноденну паузу, щоб в суботу продовжитися сприном у чоловіків і жінок.

Оновлення. Після фінішу білоруська команда подала протест на дії спортсмена збірної Норвегії, який виштовхнув з траси Сергія Бочарнікова. В результаті розгляду протесту, збірна Норвегії була дискваліфікована, а господарям чемпіонату присудили бронзову медаль. Але норвезька делегація, в свою чергу, подала апеляцію, яка була задоволена, і початкові результати гонки залишені без змін.

Змішана естафета
1. Украина Україна (0+9)  +1:11:32,1
2. Россия Росія (0+9)  +32,2
3. Норвегия Норвегія (0+3)  +33,7
4. Беларусь Білорусь (1+10)  +40,4
5. Польша Польща (0+10)  +2:33,3
6. Эстония Естонія (3+10)  +2:40,1

Повні результати гонки тут
Аналіз гонки тут
Оновлений рейтинг Кубка націй IBU