Карантин на Краснопільщині
Перший день карантину, трішки прохолодно від вітру, але день сонячний. А ще –це просто весна. І навіть таким не звичним для нас словам як «пандемія» та «коронавірус», що останнім часом полонили весь інформаційний простір, не зіпсувати цього березневого настрою. Але це зовні. Що ж насправді краснопільчани думають про епідеміологічну ситуацію у світі та рідному селищі?
Хто сплачує за вивезення ваших побутових відходів або сміттєва «халява»
Облаштували майданчик для збору побутових відходів – добре, але ж як ми ним користуємось? Я не володію інформацією, на яку кількість домогосподарств розраховані ці сміттєві баки, але сміття везуть сюди не лише з вулиці Слави та Бєлгородської, – жінка демонструє неприємну картину переповнених контейнерів та купою відходів поруч. – Вчора все було вивезено працівниками ЖКГ, а на ранок отака картина. О п’ятій годині ранку було чути, як приїздили автомобілі. Проживаю одна, відповідно відходів з мого подвір’я зовсім небагато, а сюди привозять і мертвих тварин, і будівельне сміття, і побутові відходи неймовірними об’ємами з різних куточків селища.
НА ЗВ’ЯЗКУ – УВЕСЬ СВІТ
В ефірі UR5ADG ! З такими позивними ось уже п’ятдесят років практично кожен день на зв’язок виходить краснопільчанин, радіоаматор-короткохвильовик Степан Іванович Ноженко. А потім поспішає заповнити типовий бланк листівки, яку він відправить радіоаматорам – іноді з іншої країни, буває, навіть і з іншого континенту – з яким тільки що відбулася коротка бесіда. Ту ж саму процедуру у свою чергу час робить і випадково знайдений ним в ефірі співрозмовник. Кожен, отримавши таку картку-квитанцію, гордо береже її як доказ сеансу дальнього радіозв’язку. А таких сеаесів в активі чоловіка понад 100 тисяч.
ЯК У КРАСНОПІЛЬСЬКОМУ УТМР ТВАРИН РАХУВАЛИ
Щороку після сезону полювання в мисливських угіддях проводять облік диких тварин (таксацію). Роблять це не лише для підрахунку живності, а й для того, щоб наступного року отримати необхідні ліміти на полювання. Цього року 17 лютого в обліку на території Краснопільського району взяла участь і держекоінспекція в Сумській області, і на момент проведення підрахунку чомусь ані кабанів, ані косуль не зустріли. Таксацію не підписали, а значить виникла реальна загроза не лише позбавлення можливості полювати понад 200 членів УТМР, а й розвал самої організації. Справа дійшла до суду. А нещодавно відбувся вже повторний облік на угіддях Краснопільського УТМР, на який окрім членів комісії, які мали ще раз переконатися у наявності чи відсутності на даних угіддях диких тварин, запросили також громадських активістів, представників ЗМІ.
Водяне колесо життя або На пиріжки полковнику
З кожним роком кількість млинів на річці Псел збільшувалася. Адже в містечку Миропілля продовжували знаходити притулок переселенці, всі потребували борошна. У 1785 році їх уже працювало більше двадцяти. Вони забезпечували також потреби козацького полку, борошно можна було купувати і населенню. Загачували греблі і на інших річках чи струмках нашого регіону, відтак збиралася вода і там також гуділи жорна. Винахідливими у цьому були у Славгороді, Глибному, Мезенівці, Гречанівці тощо. Та вже на початку ХХ століття кількість млинів зменшувалася.
А ще на вас чекають новини політики, спорту, культури, консультації, оголошення і реклама та ще багато корисної і цікавої інформації на 12-ти сторінках.
ЩОБ ОТРИМУВАТИ ГАЗЕТУ З КВІТНЯ, НЕ ЗАБУДЬТЕ ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ ДО 25 БЕРЕЗНЯ!
Примірники «Перемоги» можна придбати в редакції за адресою: смт Краснопілля, вул.. Сумська, 16.
Також існує платна розсилка PDF-версії газети.
Якщо пропозиція Вас зацікавила – надішліть на електронну пошту motsnyi1976@ukr.net заявку довільної форми із зазначенням ім’я, прізвища та електронку, на яку йтиме розсилка, а також повідомте, на скільки місяців бажаєте зробити замовлення. У відповідь Вам прийде лист з реквізитами для оплати.
Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ motsnyi1976@ukr.net
ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14