Карантин на Краснопільщині

1

Перший день карантину,  трішки прохолодно від вітру, але день сонячний. А ще –це просто весна. І навіть таким  не звичним для нас словам як «пандемія» та «коронавірус», що останнім часом полонили весь інформаційний простір, не зіпсувати цього березневого настрою. Але це зовні. Що ж насправді краснопільчани думають про епідеміологічну ситуацію у світі та рідному селищі?

Хто сплачує за вивезення ваших побутових відходів або сміттєва «халява»

1

Облаштували майданчик для збору побутових відходів  – добре, але ж як ми ним користуємось? Я не володію інформацією, на яку кількість домогосподарств розраховані ці сміттєві баки, але сміття везуть сюди  не лише з вулиці Слави та Бєлгородської, – жінка демонструє неприємну картину переповнених контейнерів та купою відходів поруч. – Вчора все було вивезено працівниками ЖКГ, а на ранок отака картина. О п’ятій годині ранку було чути, як  приїздили  автомобілі. Проживаю одна, відповідно відходів з мого подвір’я зовсім небагато, а сюди привозять і мертвих тварин, і будівельне сміття, і побутові відходи неймовірними об’ємами з різних куточків селища.

НА ЗВ’ЯЗКУ –  УВЕСЬ СВІТ

1

В ефірі   UR5ADG !  З такими позивними ось уже п’ятдесят  років практично кожен день на зв’язок виходить краснопільчанин, радіоаматор-короткохвильовик Степан Іванович Ноженко.  А потім поспішає заповнити типовий бланк листівки, яку він відправить радіоаматорам – іноді з іншої країни, буває, навіть і з іншого континенту – з яким тільки що відбулася коротка бесіда.  Ту ж саму процедуру у  свою чергу час робить і випадково знайдений ним в ефірі співрозмовник.  Кожен, отримавши таку картку-квитанцію, гордо береже її як доказ  сеансу дальнього радіозв’язку. А таких сеаесів в активі чоловіка понад 100 тисяч.

ЯК У КРАСНОПІЛЬСЬКОМУ УТМР ТВАРИН РАХУВАЛИ

1

Щороку після сезону полювання в мисливських угіддях проводять облік диких тварин (таксацію). Роблять це не лише для підрахунку живності, а й для того, щоб наступного року отримати необхідні ліміти на полювання. Цього року 17 лютого в обліку на території Краснопільського району взяла участь і держекоінспекція в Сумській області, і на момент проведення підрахунку чомусь ані кабанів, ані косуль не зустріли.  Таксацію не підписали, а значить виникла реальна загроза не лише позбавлення можливості полювати понад 200 членів УТМР, а й розвал самої організації. Справа дійшла до суду. А нещодавно відбувся вже повторний облік на угіддях Краснопільського УТМР, на який окрім членів комісії, які мали ще раз переконатися у наявності чи відсутності на даних угіддях диких тварин, запросили також громадських активістів, представників ЗМІ.

Водяне колесо життя або На пиріжки полковнику

1

З кожним роком кількість млинів на річці Псел збільшувалася. Адже  в містечку  Миропілля продовжували знаходити притулок переселенці, всі потребували борошна. У 1785 році їх уже працювало більше двадцяти. Вони забезпечували також потреби козацького полку, борошно можна було купувати і населенню. Загачували греблі і на інших річках чи струмках нашого  регіону, відтак збиралася вода і там також гуділи жорна. Винахідливими у цьому були у Славгороді, Глибному, Мезенівці, Гречанівці тощо. Та вже на початку ХХ століття кількість млинів зменшувалася.

А ще на вас чекають  новини політики, спорту, культури, консультації, оголошення і реклама та ще багато корисної і цікавої інформації на 12-ти сторінках.

ЩОБ ОТРИМУВАТИ ГАЗЕТУ З КВІТНЯ, НЕ ЗАБУДЬТЕ ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ ДО 25 БЕРЕЗНЯ!

Примірники «Перемоги» можна придбати в редакції за адресою: смт Краснопілля, вул.. Сумська, 16.

Також існує платна розсилка PDF-версії газети. 

Якщо пропозиція Вас зацікавила – надішліть на електронну пошту motsnyi1976@ukr.net заявку довільної форми із зазначенням ім’я, прізвища та електронку, на яку йтиме розсилка, а також повідомте, на скільки місяців бажаєте зробити замовлення. У відповідь Вам прийде лист з реквізитами для оплати.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14