Консультував громади експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою» Олександр ГНІТЕЦЬКИЙ

Мета марафону – персональні консультації ОТГ, обговорення конкретних практичних питань, що виникають у діяльності органів місцевого самоврядування, та надання об’єднаним громадам консультативної допомоги в їх вирішенні.

«Персональні онлайн-консультації – це цікавий формат зустрічі тет-а-тет з представниками ОТГ. У них є можливість поділитися своїми проблемами, які, можливо, вони не озвучували б під час заходу за участю представників багатьох громад»,– зазначив Олександр Гнітецький.

Питання, що найбільше цікавили ОТГ, – інвентаризація земель, проведення аукціонів, оренда водойм, невитребуваних паїв, нормативно-грошова оцінка земельних ділянок, розробка містобудівної документації, оренда сільськогосподарських земель.

Як повідомив голова Краснопільської ОТГ Юрій ЯРЕМЧУК, основними напрямками роботи Краснопільської селищної ради в сфері земельної політики є питання ефективного використання земельного фонду Краснопільської ОТГ з метою наповнення та збільшення дохідної частини селищного бюджету. Наразі селищна рада здійснює аналіз стану використання земельних ділянок на підпорядкованій території з подальшим виготовленням технічної документації на земельні ділянки, які потім будуть виставлені на аукціон для передачі в оренду.

За словами Олександра Гнітецького, Миколаївська ОТГ Білопільського району закупила та впровадила програму для обліку та інвентаризації земель «GIS – 6» та надала доступ до неї всім своїм старостинським округам. Такі ж системи варто впроваджувати й іншим ОТГ.

Загалом командою Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» протягом дня було організовано сім персональних консультацій, де взяли участь представники Шалигинської, Краснопільської, Білопільської ОТГ, Охтирської ОТГ, Кролевецької ОТГ, Миколаївської ОТГ Сумського району та Миколаївської ОТГ Білопільського району.

Інф. ОДА