Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» з 1 жовтня 2019 року запроваджена виплата нарахованих пільг у грошовій формі

Паралельно функціонують дві форми надання пільг: готівкова та безготівкова за вибором пільговика.

Пільги у безготівковій формі призначаються усім пільговикам в автоматичному режимі та АТ «Ощадбанк» здійснює переказ коштів на рахунки підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг.

Пільги у готівковій формі призначаються усім бажаючим на підставі особисто поданих заяв.

Пільговики, які бажають отримувати пільги в готівковій формі повинні подати заяву, в якій зазначити спосіб отримання готівки (реквізити особового рахунку пільговика, відкритого в уповноваженому банку або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта»).

Пільговики, яким надається пільга у готівковій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість спожитої послуги.

У разі отримання Управлінням соціального захисту населення від підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про наявність понад два місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 гривень), у пільговиків, які отримують пільги у грошовій готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюватиметься  у безготівковій формі.

Пільговики зобов’язані повідомляти Управління соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.

Сума пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, на вимогу управління соціального захисту населення повертається пільговиком до державного бюджету.

До 15 травня 2020 року пільговикам, які вирішили отримувати пільги у  готівковій формі через поштові відділення АТ «Укрпошта» необхідно звернутися до селищної та сільських рад та подати заяву.

За більш детальною інформацією необхідно звертатися до управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації за телефоном 7-22-58.