ДЕНЬ РАДІО АБО «ГОВОРИТЬ КРАСНОПІЛЛЯ!»

1

З 1945 року День радіо відзначається щорічно 7 травня і вважається святом працівників всіх галузей зв’язку, радіоаматорів і радіожурналістів. У цей день 1895 фізик Олександр Степанович Попов здійснив перший сеанс радіозв’язку і продемонстрував світові перший радіоприймач.
Вперше ця дата була урочисто відзначена в СРСР у травні 1925 року. Це був тридцятирічний ювілей радіо. Попередні круглі дати пройшли непоміченими. Це можна пояснити складністю політичної обстановки тих років. Двадцятиріччя радіо збіглося з розпалом першої світової війни, під час двадцятип’ятиріччя в країні йшла громадянська війна. Як не дивно, але 125-річний ювілей радіо теж припав не на найкращі часи у зв’язку із світовою пандемією, але ми вирішили, що було б неправильно проігнорувати таку подію і запросили до розмови «корифеїв» районного радіомовлення, чиї голоси довгі роки двічі на тиждень о 6-30 ранку бажали доброго ранку жителям району і сповіщали, що це «Говорить Краснопілля». А якось з подачі одного з ведучих краснопільське радіо не лише говорило, а й «показувало».

ВІЙНА ФЕДОРА ЗАВАЛІЯ

2

Війна, а точніше солдатські будні, які почалися для Федора Омеляновича Завалія у березні 1943 року, вмістилися на 12 аркушиках його потертого, вицвілого записника. Ні, чоловік не вів на фронті щоденника, по-перше не до літературної творчості було під час боїв, а по-друге це не віталося, а то й переслідувалося військовим начальством. Судячи з останніх рядків, солдат Федір Завалій зробив ці записи вже у післявоєнні дні, коли дослужував свій термін. Записував не тому, що боявся щось забути, бо таке не забудеш, навіть якщо дуже цього захочеш, писав, швидше за все, щоб залишити ці записи своїм нащадкам, ніби відчуваючи, що в нього не вистачить часу, щоб на словах повідати дітям і внукам, що таке війна.

«Служили два товариша»

1

Тресницький Іван Сергійович і Давидов Павло Стефанович були однокласниками і друзями по життю. Вони не лише гарно навчалися, були розумними і кмітливими, а й на вигадки здібними. В липні 1941 року їх одночасно було призвано до лав Червоної Армії. В Абхазії вони проходили військові навчання, попередню військову підготовку. Тут і застала їх війна, справжні бойові дії, тут і отримали бойове хрещення.  1942 рік ….. Червона Армія несла величезні втрати. Але наші бійці і офіцери вірили в перемогу. В одному із боїв за Кавказ Тресницький Іван та Давидов Павло потрапили в полон. Їм не тільки вдалося втекти звідти, а й захопити з собою двох німецьких офіцерів. Відомості, які отримали офіцери Червоної Армії від цих німців, були дуже цінними для наших військових.

СНАЙПЕР ІЗ СІННОГО

1

Кожного дня виходив «на полювання» снайпер Кіктев Петро Олексійович»,аби шкодити обороні ворога. Особливо дошкуляла нашим військам кулеметна точка німці – вона «мандрувала» і зненацька накривала вогнем передні краї. Петро Кіктев виконав завдання: вистежив і знищив фашистського кулеметника. Всього ж тоді, в боях під Сумами, він знищив 76 загарбників.

ЩОБ ОТРИМУВАТИ ГАЗЕТУ З ЧЕРВНЯ, НЕ ЗАБУДЬТЕ ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ ДО 25 ТРАВНЯ!

Примірники «Перемоги» можна придбати в редакції за адресою: смт Краснопілля, вул.. Сумська, 16.

Також існує платна розсилка PDF-версії газети. 

Якщо пропозиція Вас зацікавила – надішліть на електронну пошту motsnyi1976@ukr.net заявку довільної форми із зазначенням ім’я, прізвища та електронку, на яку йтиме розсилка, а також повідомте, на скільки місяців бажаєте зробити замовлення. У відповідь Вам прийде лист з реквізитами для оплати.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14