Прокурорами Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури спрямовано до суду та підтримано державне обвинувачення відносно одного з працівників сільськогосподарського товариства, що здійснює свою діяльність на території Краснопільського району Сумської області, щодо проведення самовільного зайняття особливо цінних земель.

Зокрема слідством встановлено, що під час проведення сільськогосподарських робіт на земельних ділянках, що офіційно перебувають в оренді товариства, останнім проведено часткове засівання сільськогосподарськими культурами земельної ділянки комунальної форми власності, дозвільні документи на обробіток якої у товариства відсутні. При цьому особа, яка відповідальна за облік орендованих земель, знала про відсутність документів на обробіток комунальної землі, але про даний факт нікому не повідомила, чим фактично організувала самовільне її зайняття. Більш того, до складу грунтового покриву самовільно зайнятої земельної ділянки входять особливо цінні землі.

Дії порушника кваліфіковано за ч.2 ст.197-1 КК України як самовільне часткове зайняття земельної ділянки комунальної форми власності, що відноситься до особливо цінних земель.

Як під час досудового розслідування, так і в суді, особа повністю визнала свою вину, щиро розкаялась та добровільно відшкодувала завдану власнику земельної ділянки шкоду.

Враховуючи вказані обставини, ухвалою Краснопільського районного суду від 19.05.2020 вказану особу було звільнено від кримінальної відповідальності у звʼязку з дійовим каяттям на підставі ст.45 КК України.

Начальник Краснопільського відділу

Охтирської місцевої прокуратури                                                       О. Мамаєв