Сспільну прес-конференцію (брифінг) провели начальник Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури Мамаєв О.М., заступник начальника Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області  Власенко Р.О., прокурор Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури Явтушенко Ю.О.

Заступник начальника Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області  Власенко Р.О. 

Протягом 6 місяців 2020 року на території Краснопільського району зареєстровано 2290 заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події (за 6 місяців 2019 року – 3654), що на 38,1% більше, із яких до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 189 (за 6 місяців 2019 року– 190). До справи висновком списано 1780, або 46%, передано до інших відділів та відділень 12, або 0,05%, приєднано до іншого ЄО – 259.

На території обслуговування зареєстровано 213 кримінальних правопорушень, без урахування закритих: з яких 37 – тяжкі, 1 особливо тяжких, 3 – тяжкі тілесні ушкодження; 32 – крадіжок, 13 – шахрайств, 5 фактів незаконного поводження зі зброєю, 9 – наркозлочини, 3- факти ДТП, 8– службових злочини, 1 – самовільне заняття земельної ділянки.

Протягом 6 місяців 2020 року питома вага протиправних посягань, за якими особам повідомлено про підозру складає 66,4%  (по області 46,8%). По тяжким злочинам питома вага повідомлення про підозру складає 64,9%, крадіжки – 62,5%, наркозлочини – 44,4%, незаконне поводження зі зброєю – 80%.

Завдяки спільним зусиллям правоохоронних органів регіону криміногенна ситуація залишається стабільною. Упродовж І півріччя 2020 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань по Краснопільському району зареєстровано 191 кримінальне провадження, в тому числі 1 провадження щодо неповнолітніх, 10 кримінальних проваджень надійшли від інших органів (в тому числі із судів). На кінець звітного періоду у залишку перебуває 217 кримінальних проваджень.

Начальник Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури Мамаєв О.М.

Упродовж І півріччя 2020 року по Краснопільському району виявлено та направлено до суду 4 кримінальних провадження з ознаками корупції, 3 провадження у бюджетній сфері, 1 провадження  у сфері земельних відносин.

Прокурорами Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді судом 1 адміністративного протоколу про правопорушення, пов’язане з корупцією, за результатами розгляду якого правопорушника судом притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

За участю оперативних працівників Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури І півріччя 2020 року до суду направлено 62 обвинувальних актів, із них 5 з угодою про примирення, 5 з угодою про визнання винуватості. Також 1 кримінальне провадження направлено до суду з клопотанням про застосування до підозрюваного заходів медичного характеру та 1 провадження з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності. По закінченим провадженням встановлено збитки у сумі 116 тис. грн., відшкодовано 102 тис. грн.

Не допущено випадків незаконною притягнення дітей до кримінальної відповідальності.

Забезпечено додержання конституційних прав громадян під час їхнього поміщення і тримання у пенітенціарних установах.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян внесено 7 документів прокурорського реагування.

Прокурор Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури Явтушенко Ю.О.

Прокуратурою активізовано роботу з представництва інтересів держави та територіальних громад у судах. Загалом протягом І півріччя 2020 року пред’явлено позовів на суму 9 819 тис. грн. Станом на 01.07.2020 у судах залишались нерозглянутими 6 позовів прокурора на суму 10 077 тис. грн. Зокрема з питань земельних відносин заявлено 4 позови на суму 9 819 тис. грн., які перебувають на розгляді у господарському суді. По раніше задоволеним позовам прокурора, у звітному періоді реально виконано рішення суду про повернення комунального майна на суму 23 882 тис. грн.  

Прокурорами забезпечується своєчасна та належна перевірка доводів, викладених у зверненнях громадян та юридичних осіб, вживаються заходи до поновлення порушених прав громадян та економічних інтересів у регіоні. Всього протягом І півріччя 2020 року прокурорами відділу розглянуто 3 звернення від учасників кримінального провадження з питань досудового розслідування.

Здійснено 22 публікації в друкованих та електронних ЗМІ, інтернеті, де висвітлено діяльність Краснопільського відділу Охтирської місцевої прокуратури, надано 3 інформації в органи влади.