Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у XXI ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

30 липня 2020 року з нагоди відзначення в Україні Всесвітнього дня  боротьби з торгівлею людьми, у приміщенні  управління соціального захисту населення Краснопільської райдержадміністрації проведено засідання  «круглого столу» на тему: «Протидія торгівлі людьми».

Метою засідання було скоординувати роботу служб, установ та органів місцевого самоврядування району щодо здійснення  інформаційно-профілактичної роботи з попередження торгівлі людьми, донести до населення інформацію про торгівлю людьми, дітьми, зовнішні та внутрішні причини виникнення даної проблеми; про те, які права порушуються в ситуації торгівлі людьми, як захистити себе від шахрайства та не потрапити до рук торгівців людьми, сформувати навички безпечної поведінки, обачності та спостережливості.