За інформацією Сумської обласної  служби зайнятості протягом січня-липня 2020 року роботодавці подали до філій та центрів зайнятості області 15,3 тис. вакансій.

За видами економічної діяльності вакансії розподілилися наступним чином:  27% робота пропонувалася у сільському, лісовому та рибному господарстві; 19% – на підприємствах та установах переробної промисловості;  14% – в оптовій та роздрібній торгівлі,  7% – у державному управлінні й обороні.

У розрізі професій найбільшим попитом у роботодавців користувалися кваліфіковані робітники, а саме, водії автотранспортних засобів та  трактористи-машиністи сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці продовольчих товарів, кухарі, продавці непродовольчих товарів, охоронники, продавці-консультанти, молодші медичні сестри тощо).

 У сільськогосподарському секторі бракує робітників для виконання лісокультурних (лісогосподарських) робіт. Не вистачає робітників з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, зеленого будівництва, лісорубів.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, сестер медичних, фахівців, вихователів,  спеціалістів державної служби, економістів, інженерів різних галузей,  менеджерів.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники,   прибиральники службових приміщень, сторожі, вантажники. 

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 6 тис. грн (на відповідну дату 2019 року – 5,5 тис.  грн).