Юрій Олександрович Андрієнко народився 18 жовтня 1988 року в селі Сінному Краснопільського району Сумської області. У дитинстві разом з родиною переїхав до села Велика Рибиця Краснопільського району. Закінчив 9 класів загальноосвітньої школи села Велика Рибиця, потім – загальноосвітню школу села Миропілля Краснопільського району. Після закінчення школи вступав до Національної академії Служби безпеки України (місто Київ), але не пройшов за конкурсом. Деякий час навчався на юридичному факультеті Сумського національного аграрного університету. Їздив на заробітки за кордон, де працював водієм.

З 2013 року проходив строкову службу у внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України (з березня 2014 року – Національна гвардія України). Служив техніком на стрілецькому полігоні 9-ї окремої бригади Кримського територіального командування ВВ МВС України (військова частина 3009, місто Сімферополь, Автономна Республіка Крим).

Після анексії Росією Криму повернувся на материкову частину України, з весни 2014 року продовжив службу у 5-й окремій Слобожанській бригаді Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України (військова частина 3005, місто Харків). У кінці березня – на початку квітня 2014 року брав участь у «зачистках» Харкова від проросійських сепаратистів.

З квітня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. У складі підрозділу утримував важливі стратегічні об’єкти Донбасу до прибуття армійських частин і добровольчих батальйонів. У липні 2014 року після звільнення Слов’янська та Краматорська Донецької області брав участь у «зачистках» цих міст, ліквідаціях схованок із зброєю і боєприпасами.

8 вересня 2014 року солдат Андрієнко загинув під час нападу ворожої диверсійно-розвідувальної групи на блокпост Національної гвардії України в районі селища міського типу Ясногірка Краматорської міської ради Донецької області.