Паркове насадження з вікових дерев липи, сосни, ялини, засноване у позаминулому сторіччі на площі майже 7 га родиною місцевих благодійників і меценатів Харитоненків, знаходиться в Угроїдах неподалік Іллінського храму. Нині це ботанічна пам’ятка природи «Парк Харитоненків». У глибині парку – криничка. За переказами старожилів, це було ошатне місце, затінене кронами розлогих дерев, де можна було сховатися від спеки, перепочити та насолодитись джерельною водою.

І хоча ця паркова територія має статус ботанічної пам’ятки природи, доглядати за нею ніхто не поспішав. А з часом розлогі дерева, забиті американським кленом та обплетені хмелем, й зовсім сховали криницю у своїх хащах.

Кілька років поспіль вихованці церковної школи разом з вихователями визволяли джерело від порослі та розчищали від мулу. Але до ґрунтовного облаштування кринички справа не доходила.

Ідею про фундаментальну розчистку джерела подала угроїдська молодь. Настоятель Іллінського храму отець Сергій ідею підтримав і благословив на добрий початок справи. З необхідними матеріалами допоміг Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук. Й навесні, як тільки стало на погоді, робота розпочалась.

На чолі з отцем Сергієм до розчистки криниці активно долучились і члени Іллінської православної громади. Кілька тижнів вирубували хащі й розчищали територію від бруду. Саме так з користю для здоров’я і людей: завзято і на свіжому повітрі проводили парафіяни весняний час в умовах загальнодержавного карантину.

Після розчистки території, спорудженням навісу та колодязя зайнялися, безпосередньо, самі ініціатори – молодь Угроїд. Дякуючи спільній праці, криниця і прилегла до неї територія набули цивілізованого виду.

Перший у вересні день занять дитячої церковної школи у новому навчальному році увінчався знаковою подією: школярі взяли молитовну участь у освяченні криниці. Отець Сергій освятив криницю та окропив дітей і вихователів святою джерельною водою.

У своєму зверненні отець настоятель запропонував школярам взяти «шефство» над криничкою. Проводити періодичні трудові десанти й, за потреби, прибирати територію. Але головне — подавати своїм одноліткам гідний для наслідування приклад шанобливого ставлення до цього святого місця: не смітити самим і не допускати робити це іншим.

http://ugroedskaya-obs.moy.su/