На Державну прикордонну службу України, серед інших визначених завдань, покладено обов’язок щодо організації запобігання адміністративним правопорушенням. Наразі посадові особи прикордонного відомства здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення за 17-ма статтями КУпАП, протидію яким законодавством віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України.

Сьогодні співробітниками рибоохоронного патруля Сумської області з персоналом підрозділів Сумського прикордонного загону, які здійснюють охорону річкової ділянки державного кордону, проведені заняття з питань процесуального порядку складання адміністративних матеріалів за порушення в галузі тваринного світу.

Так, на прикордонників покладено обов’язок щодо виявлення, припинення та здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення за ч.ч. 1, 2, 3, 4, 5 ст. 85 КУпАП (порушення правил використання об’єктів тваринного світу), у тому числі й за порушення (грубе порушення) правил рибальства.

Під час заняття було розглянуто комплекс процесуальних дій, спрямованих на встановлення самої події правопорушення, обставин правопорушення, їх фіксацію та кваліфікацію, а також порядок складання адміністративних матеріалів про адміністративне правопорушення за порушення в галузі тваринного світу.

Отримані охоронцями кордону знання неодмінно допоможуть ефективно протидіяти в прикордонні правопорушенням, пов’язаних з порушенням правил рибальства. Слід зазначити, що тільки в цьому році прикордонники Сумського загону виявили та припинили 11 випадків грубого порушення правил рибальства, 2 з яких, спільно з працівниками рибоохоронного патруля.