26 листопада в приміщенні Краснопільського бюро правової допомоги проведено «Круглий стіл» на тему «16 днів проти насильства».

Представники органу соціального захисту населення, сектору пробації, Краснопільської селищної ради, віділення поліції та Краснопільського бюро правової допомоги обмінялись думками щодо тем та кола питань з якими вони проведуть Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства» в освітніх закладах району в період до 10 грудня.

Як відомо, метою акції є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Учасниками  «Круглого столу» були переглянуті матеріали, які підготовлені та адаптовані у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», та які рекомендує для проведення вказаного заходу Міністерство освіти та науки України, а саме:

  1. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри;
  2. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді
  3. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті
  4. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій».

Розлянуто стан взаємодії суб’єктів:

– у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі ( Постанова КМУ від 22 серпня 2018 р. № 658).

– у сфері протидії торгівлі людьми (Закон України «Про протидію торгівлі людьми»від 20 вересня 2011 року № 3739-VI).