Збірна України з біатлону під керівництвом Юрая Санітри розпочала виступи у новому сезоні Кубка світу. На першому етапі українські біатлоністи двічі потрапляли у топ-10 (Юлія Джима та Олена Підгрушна), однак в основному показували невтішні результати.

Як наслідок, незвично низькі місця у рейтингу Кубка Націй після перших чотирьох гонок.

Суспільне Спорт поспілкувалося з тренером збірної Юраєм Санітрою, щоб проговорити про фізичний та психологічний стан команди, форму Дмитра Підручного та інші деталі після стартового тижня сезону.

  • Про стан команди після першого Кубка світу

Після першого старту сезону всім зрозуміло, що ми не задоволені результатом. Особливо це стосується чоловіків. У жінок два потрапляння в топ-10 – це дуже хороший показник для дебютного етапу Кубка світу. Я провів особисті розмови з кожним спортсменом і радію, що немає жодної депресії після перших гонок. Всі дивляться вперед, адже знаємо – проблеми зі здоров’ям відсутні й нам потрібно зібратися психологічно. Я бачу велику проблему в тому, що не закриваємо мішені на стрільбищі, а поки цього не буде, то й ходом ми не станемо швидшими. Готуємось до другого Кубка світу, усі налаштовані показати, що виступ на минулих вихідних не демонструє наш справжній рівень”.

“Я провів особисті розмови з кожним спортсменом і радію, що немає жодної депресії після перших гонок. Всі дивляться вперед, адже знаємо – проблеми зі здоров’ям відсутні й нам потрібно зібратися психологічно”

  • Склад на другий етап та відсутність Віти Семеренко

“Ми вже визначилися зі складом на особисті гонки другого етапу Кубка світу в Контіолахті. У чоловіків в спринті будуть стартувати Дмитро Підручний, Артем Прима, Руслан Ткаленко, Антон Дудченко та Богдан Цимбал. У жінок – Олена Підгрушна, Юлія Джима, Валентина Семеренко, Дар’я Блашко та Катерина Бех.

До десятки не потрапили Тарас Лесюк та Віта Семеренко. Скажу по Віті, ми вирішили з нею допрацювати, бо їй не вистачає динаміки та швидкості, тому краще потренуватися і готуватися на майбутні старти.

Щодо естафетних четвірок поки маю різні варіанти, але прийму остаточне рішення після спринтерських гонок у четвер”.

  • Про готовність до гонок Кубка світу Катерини Бех

“Катя Бех дуже добре готова. Я думаю, що їй необхідно трохи досвіду і вона буде все краще й краще виступати з кожним стартом. У неї є бажання стартувати, тому дам їй у четвер можливість пробігти спринт. Будемо чекати як вона впорається психологічно з атмосферою на Кубку світу. Я бачу, що вона може бути хорошим помічником у жіночій команді”.

  • Про форму Дмитра Підручного

“Зробили аналіз виступу Дмитра Підручного й поговорили з ним. За його словами, він почуває себе непогано, трохи не вистачає, щоб додати в швидкості. Хочеться покращити його стрільбу на стійці, тому наступні два дні будемо працювати над цим на тренуваннях. Хочемо повернути того Дімона, який у попередніх сезонах міг, коли йому потрібно, швидко і впевнено відстріляти на стійці. Я думаю, що коли стабілізується його стрільба, то можемо чекати Підручного, який виступав минулоріч”.

  • Про виступ Руслана Ткаленка

“Три дні під час останнього тижня у Вуокатті Руслан відпочивав – це сталося через проблеми зі шлунком, він пропустив три тренувальні дні. Вважаю, що в наступних гонках ми побачимо від нього вищий рівень готовності. Хочу, щоб вже найближчий спринт він пробіг якомога краще, бо я розраховую на нього в естафеті. Утім, будемо дивитися на результат”.

  • Про харчування українських біатлоністів

“Звичайно, у Фінляндії харчування зовсім не таке, як в Україні. Мати власного кухаря – це дуже складно з точки зору організації, адже для такої кількості людей, яку ми маємо в команді, важко забезпечити харчування. Тому поки не думаємо стосовно вирішення цього питання. У магазини не дозволяють виходити, контролюють нас: тому сидимо у готелі та їздимо на стадіон”.

Читайте також: “Вірю у високі результати”. Олена Підгрушна – про старт біатлонного сезону

  • Про кадрові перестановки серед тренерів та сервісу

“Перед сезоном я трохи змінив відповідальних осіб в команді. Для мене дуже важливо, щоб всі мали відповідального за свою справу. Скажу, що сервіс та вся організація навколо підготовки команди відпрацювала на високому рівні.

Через те, що зараз в нас багато додаткової адміністративної роботи пов’язаної з COVID-19, я визначив посаду менеджера для Олексія Кравченка. Він займається організацією проживання, харчування, транспорту та питань пов’язаних з “коронавірусом” – майже всього. За роботу сервіс-бригади та стратегію відповідає Ігор Ященко: він безпосередньо розділяє завдання сервісу.

Також маю асистентів тренера, які допомагають на стрільбі. У чоловіків це Роман Прима, а у жінок – Олександр Біланенко та Олександр Кравченко, як особистий тренер Олени Підгрушної”.

Підсумки першого етапу Кубка світу

https://suspilne.media/85012-uventus-dinamo-rezultat-ta-oglad-matcu/