Як уже повідомлялося, ДПСУ негайно розпочала перевірку інформації, яка з посиланням на ПС ФСБ РФ по Білгородській та Воронезькій області з’явилася у ЗМІ щодо можливого порушення групою осіб кордону з України та вогневого протистояння.

За інформацією, що надійшла від російських прикордонників до Держприкордонслужби близько 11.00, подія, начебто, відбулася на напрямку російського н.п. Порозо  опівночі за московським часом у ніч з 3 на 4 грудня. До цього будь-якої інформації від суміжної сторони не надходило.

На відповідну ділянку кордону України були направлені додаткові групи прикордонників, задіяні всі необхідні сили, включаючи оперативний блок. Для з’ясування всіх обставин були залучені співробітники взаємодіючих органів.

На даний момент фактів порушення українського кордону на ділянці місцевості, яку вказувала суміжна сторона, а це в межах Сумської області, не зафіксовано. Також немає інформації, яка би підтверджувала достовірність повідомлення російських прикордонників.

Під час прикордонно-представницької зустрічі на лінії кордону російські прикордонники наполягали на раніше наданій інформації, проте не змогли надати жодних підтверджень факту порушення кордону групою осіб з України, в т.ч. слідів перетину кордону на місцевості. Російська сторона також не надала будь-якої інформації про особу, яка, за їх повідомленням, загинула, та зброю, яку порушник міг використовувати.

https://dpsu.gov.ua/

За відомостями співрозмовника агентства Depo.Харків  , стрілянина сталася в ніч із 3 на 4 грудня на українсько-російському кордоні в Сумській області поблизу смт Краснопілля на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Славгород».

Внаслідок перестрілки смертельні вогнепальні поранення отримав чоловік, який рухався із України в напрямку Російської Федерації.

Співрозмовник агентства, судячи з зовнішнього вигляду загиблого, висловив переконання, що мова йде про групу контрабандистів, яка намагалася потрапити в Росію, а не про диверсійно-розвідувальну групу.

Як повідомляв Depo.Харків, російські прикордонники заявили про перестрілку на кордоні з Україною. Нібито на ділянці прикордонного управління ФСБ Росії по Бєлгородській та Воронезькій областях 4 грудня прикордонним нарядом попереджено спробу порушення кордону з України в Російську Федерацію трьома озброєними невідомими. При спробі затримання порушники вчинили збройний опір. За відомостями ФСБ Росії, внаслідок перестрілки один з порушників загинув, двоє зникли на території України.

У прикордонній службі спростували інформацію про те фіксування перестрілки на кордоні з Росією.