Програма третього етапу дуже насичена – за три дні біатлоністам належить провести три гонки, а тому без відпочинку нашим досвідченим дівчатам не обійтися. У спринті тренери команди вирішили поберегти сили Олени Підгрушної – єдиної із «золотої української олімпійської четвірки», що пробігла раніше повну програму стартів в Контіолахті.

У цих умовах додаткова відповідальність лягла на іншу нашу представницю топ-тридцятки загального заліку Дар’ю Блашко, якій Юрай Санітра довірив старт у вигідній першій групі. Даша вже традиційно для нинішнього сезону зробила акцент на акуратній роботі на вогневих рубежах. З цим завданням українка впоралася, закривши всі десять мішеней. Але на цей раз часу на вогневих рубежах було витрачено досить багато – лідерам за швидкострільністю Блашко програла більш 30-ти секунд. Але краще так, ніж промахи – особливо, з огляду на підступний «тягунок» в гору перед стрільбищем, після якого відновлювати дихання на вогневому рубежі дуже складно. Підсумок спринту для Дар’ї – 24-е місце: ще один стабільний результат в заліковій зоні.

Трохи краще, незважаючи на один промах, провела спринт Юлія Джима. Сьогодні вона була найшвидшою серед наших дівчат і, навіть подолавши коло штрафу, на фініші показала час на вісім секунд кращий, ніж Блашко – 22-а.

Синхронно відпрацювали на вогневих рубежах сестри Семеренко: чиста стрільба лежачи і по два промахи на стрільбі стоячи… При цьому Валя була помітно швидшою і в роботі на рубежі, і в швидкості, але навіть це не допомогло потрапити в залікову зону – 45-а. А ось Віта, на жаль, знову продемонструвала, що на старті сезону рівень її готовності далекий від задовільного, і за підсумками спринту вона навіть не пробилася в персьют, фінішувавши 69-ю.

Ті ж два промахи в пасиві наймолодшої з учасниць української збірної Катерини Бех. Підстрахувати команду в Кубку націй Каті поки не вдалося, але, фінішувавши 59-ю, вона вперше пробилася в гонку переслідування Кубка світу, оновивши тим самим своє особисте досягнення.

Ну, а в боротьбі за перемогу кращою виявилася Дінара Алімбекова, яка завоювала своє перше особисте «золото» в гонках Кубка світу! Не будь феноменальних результатів двох минулих тижнів, такий результат спринту можна було б назвати найгучнішою сенсацією. Але чотири результати в топ-вісімці в Контіолахті повинні були переконати всіх, що білоруська біатлоністка вийшла на новий рівень, і гучні успіхи були лише справою часу.

Запорукою успіху Алімбекової стали два нулі на вогневих рубежах, чого не вдалося зробити більшості найсильніших суперниць. І на фініші Дінара на вісім секунд випередила Тіріл Екхофф, яка мала коло штрафу і увірвалася на подіум з пізніх стартових номерів. На дистанції останнього кола норвежка двадцять секунд відіграла у Алімбекової, але для боротьби за перемогу цього виявилося замало. Швидшою за переможницю спринту на трасі була і Франциска Пройсс, але також один промах завадив їй опинитися вищеза третє місце.

У Хохфільцені очікувано закінчилася «шведська казка»: сестри Еберг і компанія і на трасі вже не мали такої переваги, як тижнем раніше, і на вогневих рубежах допускали помилку за помилкою. В результаті, нікого з шведок не виявилося навіть в десятці кращих, а лідер Кубка світу Ханна Еберг з двома колами штрафу фінішувала 29-ю і поставила під сумнів тривалість свого лідерства в загальному заліку. Уже в неділю жовтий біб майже напевно змінить свою володарку: перевага Еберг над Олсбю Ройселанд і Алімбековою, що ділять зараз друге місце, становить всього-то 5 очок…

Спринт. Жінки
1. Дінара Алімбекова  (0+0)  20:12,3
2. Тіріл Екхофф  (1+0)  +8,5
3. Франциска Пройсс  (0+1)  +9,9

22. 

Юлія Джима  (0+1)  +57,8
24. 

Дар’я Блашко  (0+0)  +1:05,4
45. 

Валя Семеренко  (0+2)  +1:37,7
59. 

Катерина Бех  (1+1)  +2:04,1
69. 

Віта Семеренко  (0+2)  +2:21,9

Повні результати гонки тут
Аналіз гонки тут
Оновлений рейтинг Кубка світуКубка націй і залік спринтів
Оновлена статистика стрільби і рейтинг за швидкістю
Не забудьте поставити оцінки спортсменкам за гонку

Фото – Christian Manzoni / IBU