Естафетні гонки в біатлоні – запаморочливе видовище! Жіночі естафети непередбачувані подвійно. А жіночі естафети в Италия Антхольці… запам’ятовуються надовго! ) Юрай Санітра немов повернув наших уболівальників в олімпійські Сочі: сьогоднішній склад української естафети повністю повторював переможний олімпійський!

Віта Семеренко в силу різних причин отримує в цьому сезоні недостатню змагальну практику. За п’ять останніх етапів Кубка світу сьогоднішній старт став для нашої спортсменки тільки четвертим. І ця естафета, за словами Юрая Санітри, була важливим стартом для розуміння подальшої траєкторії підведення Віти до чемпіонату світу.

Проте, відповідальність за результат безпосередньо в цій гонці ніхто не знімав, і стартовий етап був вкрай важливий з точки зору перспектив боротьби за високі позиції. З одного боку, два запасних патрона і 47 секунд відставання від лідера – багато для першого етапу. З іншого, переважна більшість суперниць теж помилялися, що дозволило Семеренко до фінішу свого етапу прийти сьомою.

За недоброю традицією, на початку гонки зіткнулася з проблемами норвезька команда. Каролін Кноттен, відома як раз снайперськими якостями, вже на лежці стала єдиною гостею штрафного кола, і в підсумку вже після першого етапу скандинавські фаворити відставали від лідерів півтори хвилини! Після стійки на штрафне коло заглянула і Анаіс Бескон, але француженка була значно швидшою на трасі, а тому її 55-секундне відставання не виглядало настільки загрозливим.

Ну, а лідером після першого етапу по інший, вже набагато більш приємній традиції, стала команда Італії. Як би не бігла Ліза Віттоцці в особистих гонках, в естафетах вона перетворюється – особливо на домашньому стадіоні. На першій передачі естафети італійка «привезла» 16 секунд найближчій суперниці – росіянці Євгенії Павловій та німкені Ванессі Хінц.

Для Юлії Джими це був третій старт в Антхольці, і втома після проведеного напередодні мас-старту не могла не позначитися. Можливо, якраз це і виявилося на стрільбі – на двох рубежах Юля використовувала п’ять запасних патронів. Хоча на цьому етапі помилялися всі, крім француженки Анаіс Шевальє-Буше, тому відставання української команди від лідерів не збільшилося – ті ж 47 секунд і восьма позиція. Не збільшилося ще й завдяки тому, що на останньому колі Джима зуміла прискоритися і відіграти вісім секунд у першої позиції!

А попереду прогнозовано закінчилася італійська гегемонія. Хоча Федеріка Санфіліппо свій етап провела краще, ніж очікувалося – як мінімум, обійшлася без звичного кола штрафу і зберегла Італії місце в квартеті кращих. Правда, три команди довелося пропустити вперед – швидше за Санфіліппо виявилися німкеня Яніна Хеттіх, росіянка Тетяна Акімова і все та ж Анаіс Шевальє-Буше, які і склали проміжну призову тройки. У негативному плані здивувала Ельвіра Еберг, яка трьома колами штрафу відправила Швецію у другий десяток.

Основними суперницями Валі Семеренко на третьому етапі були представниці Канади і США, з якими наша спортсменка боролася за потрапляння до шістки кращих. Втім, північноамериканські команди своїх кращих біатлоністок заявили на старт гонки, тому в цьому суперництві Валя була фаворитом, що і довела в гонці. Хоча Семеренко і полоскотала нерви уболівальникам – особливо на стійці, де довелося закривати мішені двома запасними патронами.

Ось тільки на останнє коло сил у Валі не залишилося, і на останньому колі наша досвідчена біатлоністка програла півхвилини, пропустивши вперед збірні Норвегії та Чехії і залишившись, таким чином, восьмою. Відставання від лідерів становило вже півтори хвилини, причому квартет там трансформувався в дует: Деніз Херрманн і Світлана Міронова зуміли значно відірватися від переслідувачів – Франція, що йде третьою на передачу естафети, відставала вже на 28 секунд.

Долю золота в гонці в очному протистоянні вирішували Франциска Пройсс і Уляна Кайшева. Суперниці були варті один одного: росіянка була трохи швидшою на дистанції перших двох кіл, німецька біатлоністка – трохи кращою в швидкострільності на стрільбі лежачи. І вирішальним міг стати лише якийсь зайвий промах.

Але сталося все з точністю до навпаки! «Зайвий» промах був якраз у росіянки, проте він не завадив їй виграти. Швидко відпрацювавши два запасних патрона, Кайшева покинула рубіж набагато раніше, ніж це зробила Пройсс, яка допустила лише один промах. Перед останнім колом росіянка випереджала суперницю на вісім секунд, спокійно довівши гонку до перемоги.

А ось Пройсс довелося добряче попотіти, щоб не упустити ще і срібло. На останньому колі позаду представниці Німеччини опинилася швидкісна Жюлья Сімон, але дистанції для погоні француженці все-таки не вистачило. Та й сил у вчорашньому переможному мас-старті було віддано чимало. Німеччина – друга, Франція – третя.

Олені Підгрушній, незмінному фінішеру нашої команди, довелося боротися на своєму етапі за потрапляння до вісімки з одним з лідерів сезону – Ханною Еберг, і двома принциповими суперницями – Лєною Хеккі, з якою в попередні роки було розіграно чимало естафетних фінішів, а також чешкою Люцією Харватовою – «кривдницею» нашого капітана на торішньому чемпіонаті світу.

Четвертий етап Олена провела здорово! Досить сказати, що вона ідеально відстрілялася на вогневих рубежах і скоротила дистанцію від лідерів на 20 секунд. Але останнє коло і особливо фінішна пряма змусили нашу спортсменку виплеснути весь запас енергії! Після стійки Швеція, Україна, Швейцарія та Чехія вирушили щільною зв’язкою – і залишалися в такому складі аж до заключних метрів!

На фінішну пряму з віражу дівчата вийшли практично паралельно! Трохи більш вигідну траєкторію вдалося вибрати Еберг, що і дозволило шведці фінішувати на сьомій позиції. Підгрушна мчала щосили в паралельному коридорі, але відстала від шведки всього на дві десятих. Більш того, в боротьбу з Оленою включилася і Хеккі! Обидві дівчини розтягнулися в шпагаті, намагаючись вирвати вищу позицію для своєї команди і перетнули межу з однаковим часом! Фотофініш? Але навіть він не зміг визначити кращу – унікальний випадок! Таким чином, обидві команди посіли восьме місце!!!

Неймовірний фінал естафети для нашої команди!

У Кубку націй наша команда змушена була пропустити вперед італійок, влаштувавшись на дев’ятому місці. А в лідери командного заліку вирвалися француженки! Більш того, перед стартом чемпіонату світу склалася унікальна ситуація, коли відразу чотири команди йдуть в інтервалі трохи більше ніж сотні очок – Франція, Швеція, Німеччина і Норвегія. 

Естафета. Жінки
1.  Росія (0+9)  1:07:32,4
2.  Німеччина(0+6)  +11,0
3.  Франція (1+9)  +21,2
4.  Італія (0+8)  +40,5
5.  Білорусь (0+14)  +46,5
6.  Норвегія (1+12)  +59,6

8.  Україна (0+10)  +1:09,9

https://www.biathlon.com.ua/ua/