З квітня по червень 2021 року юнаки почнуть отримувати призовні повістки до лав Збройних Сил. З 1 березня 2021 року набрав чинності п. 1 ст.3 Указу Президента України від 24 лютого 2021 року №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році», щодо проведення призову у квітні-червні 2021 року.Відповідно вимог Указу, Краснопільським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки з 1-го березня 2021 року розпочато підготовчі заходи до проведення призову.

При проведенні підготовчих заходів громадяни, які підлягають призову, викликаються до призовної дільниці з метою:- проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби за станом здоров’я;- вивчення особистих якостей, яке здійснюється шляхом проведення:індивідуальних бесід з призовником, його батьками або особами, які їх замінюють;заходів професійно-психологічного відбору;аналізу та узагальнення відомостей і документів, одержаних на призовників від органів Національної поліції, судів, органів досудового розслідування, закладів охорони здоров’я, інших державних органів, підприємств, установ, організацій.

У процесі вивчення особистих якостей призовників обов’язково виявляються особи, які притягалися до кримінальної чи адміністративної відповідальності, стосовно яких органами Національної поліції здійснюється кримінальне провадження, які перебувають на обліку в закладах охорони здоров’я.

До початку призову Краснопільський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повинен мати повні об’єктивні дані на громадян, які підлягають призову, щоб виключити можливість призову на строкову військову службу осіб, які мають право на відстрочку, непридатних до військової служби за станом здоров’я.