В умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 на території Сумського району  5 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, продовжують працювати.

Так, мобільні бригади дистанційно:

надають екстрені та планові психологічні консультації та консультації із соціальних, юридичних питань клієнтам (жінкам, дітям, чоловікам) за допомогою телефонного зв’язку та за допомогою Skype;

забезпечують екстрені виїзди фахівців мобільних бригад лише в кризових випадках, коли існує загроза життю та здоров’ю потерпілих.

Під час телефонних або онлайн консультацій члени мобільної бригади (психологи та соціальні працівники) надають наступні види консультацій:

психологічні (кризові, планові, підтримуючі, профілактичні);

інформаційні (щодо наявних послуг, перенаправлення тощо);

з питань соціального супроводу.

Нагадаємо, 11 лютого запрацювала національна гаряча лінія з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству за номером 15-47.

Довідково.

Мобільні бригади створені та діють на підставі «Положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

Перші мобільні бригади були створені у жовтні 2015 року за підтримки Фонду народонаселення ООН у співпраці з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках гуманітарного реагування на Сході України.